Pielgrzymka na Ukrainę.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Agencja Turystyczna WILEJKA Wojciech M. Leszek

Członek  Polskiej Izby Turystyki Oddział Łódzki

90-269 Łódź, ul. Piotrkowska 20,  tel./fax: +48 42 630 – 68- 00,

tel.: +48 42 630 – 60 – 70

            e-mail: wilejka@wilejka.pl ,     http:// www.wilejka.pl ,

IDEA BANK : 67 1950 0001 2006 0568 1927 0002

NIP: 729-100-93-79 Regon: 47078476                       

SZLAKIEM BOHATERÓW TRYLOGII  

  • Lwów – Zbaraż – Trembowla – Skała Podolska
  • Kamieniec Podolski – Chocim – Jazłowiec – Buczacz – Brzeżany – Lwów

18.09.2018       Dzień 1

Wyjazd z Paniówek w godzinach rannych. Przejazd do Lwowa-przekroczenie granicy w Krakowcu

Przyjazd do hotelu w okolicach Lwowa w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg.

19.09.2018         Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd w kierunku  Krzemieńca. Krótki postój w Olesku, przejazd do  Poczajowa. Zwiedzanie Ławry Poczajowskiej.Przyjazd do Krzemieńca. Zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie w hotelu Edem. Obiadokolacja. Nocleg

20.09.208           Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Kamieńca Podolskiego przez Zbaraż miasteczko w woj. tarnopolskim, wsławione przez Sienkiewicza opisem oblężenia w 1649 roku. Godny obejrzenia odrestaurowany pałac (obecnie muzeum etnograficzno-historyczne) i mocno zniszczony barokowy kościół, Trembowlę (gród obronny założony w XI w, w XII w związany z Rościsławiczami, potem z Haliczem. W 1631 ukończono budowę murowanej warowni, wsławionej obroną w 1675 roku, kiedy  to dwustuosobowa załoga odpierała mężnie szturmy armii tureckiej. Bohaterką tej obrony była  Anna Dorota Chrzanowska, żona komendanta twierdzy, dzielnie zagrzewająca obrońców do walki. Twierdza w XVIII w popadła w ruinę),Chocim (pierwszy zamek zbudowano na Rusi Kijowskiej, później twierdza mołdawska, następnie turecka. Miejsce dwóch wielkich bitew z Turkami w 16 21 i 1672 roku. Zamek twierdza nad Dniestrem, forteca XVIII w zbudowana przez francuskich inżynierów dla Turków.).  Dalej przejazd do Okopów św. Trójcytwierdza powstała na wąskim przesmyku między Dniestrem i Zbruczem w roku 1692.  Głównym jej zadaniem było nękanie załóg tureckich, stacjonujących w Kamieńcu i Chocimiu. W czasie konfederacji barskiej w twierdzy  bronił się przed wojskami carskimi Kazimierz Pułaski. Nazwa pochodzi od niewielkiego kościółka, ufundowanego dla obrońców przez króla Jana III Sobieskiego. W okopach św. Trójcy Zygmunt Krasiński umieścił akcję Nie-Boskiej Komedii

Przyjazd do Kamieńca Podolskiego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

21.09.2018      Dzień 4

Kamieniec Podolski – miasto  naturalnie ufortyfikowane, położone na skale, otoczonej pętlą rzeki Smotrycz. Założony prawdopodobnie w X-XI w. Należący do Polski w latach 1430-1793 Kamieniec był największą  warownią na granicy polsko-tureckiej.  W 1672 roku oblężony i zdobyty przez armię turecką sułtana Machometa IV (opisane przez Henryka Sienkiewicza w Trylogii). Mimo zniszczeń w okresie wojen tureckich i późniejszym pozostała imponująca twierdza i unikalny kompleks miejski z zabytkami kultury polskiej, ormiańskiej i ruskiej.

Po śniadaniu zwiedzanie Kamieńca Podolskiego (Katedry, Polskiej Bramy, Baszty Batorego, kościoła dominikanów, Ruskiej Bramy, Zamku Starego i Nowego.

Wyjazd z Kamieńca do Lwowa  przez Jazłowiec ruiny twierdzy z XIV wieku i pałac Poniatowskich, należący w latach 1863-1946 do sióstr niepokalanek – słynna szkoła z internatem. Spacer do krypty bł. Marceliny Darowskiej, założycielki zgromadzenia, Buczacz –                                                             Ratusz XVIIw i kościół parafialny p.w. Wniebowzięcia NMP, fundacji Mikołaja Bazylego Potockiego, oba zbudowane wg najwybitniejszych wówczas na Rusi artystów: architekta Bernarda Meretyna i rzeźbiarza Jana Jerzego Pinsla , Brzeżany – niewielkie miasteczko nad ZłotąLipą,, niegdyś własność Sieniawskich, Czartoryskich, a w końcu Lubomirskich. Godne uwagi są ruiny zamku I poł. XVI w., kościół św. Trójcy, klasztor bernardynów i kościół  pw. św. Mikołaja, cerkiew św. Mikołaja, kościół ormiański i Rohatyń.  

Przyjazd w okolice Lwowa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

22.09.2018         Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Lwowa: objazd miasta autokarem z przewodnikiem,  krótki spacer po Stryjskim Parku lub Wysokim Zamku, zwiedzanie starego centrum, katedry rzymskokatolickiej, greckokatolickiej (św. Jura) i ormiańskiej, Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich, Teatru Opery. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

23.09.2018           Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na granicę w Rawie Ruskiej. Po drodze krótkie zwiedzanie Żółkwi- nadgranicznego obecnie miasteczka, stolica dóbr Jana  Sobieskiego na Rusi. Przekroczenie granicy. Powrót do Paniówek w godzinach wieczornych

ŚWIADCZENIA

Przejazd:       autokar o podwyższonym standardzie

Zakwaterowanie:     hotel „Dom Pielgrzyma” Lwów-Brzuchowice, pokoje 2 i 3 osobowe z  łazienkami

                                  Krzemieniec : Hotel Edem, pokoje 2 osobowe z łazienkami

                                   Kamieniec, Dom Pielgrzyma, pokoje 2-3-4 osobowe z łazienkami

Wyżywienie:              śniadania i obiadokolacje wg programu.

Pozostałe:                  opieka pilota, ubezpieczenie KL, NNW.

UWAGA!!! Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport ważny min. 3 miesiące

 

 

cena za osobę

 

grupa                                      30 osób                                  35 osób                                  40 osób                                  45 osób

cena                                        935 zł                                     875 zł                                     830 zł                                     795 zł

 

bilety wstępu i lokalni przewodnicy 15€/osoba – płatne u pilota w autokarze