Pielgrzymka Narodowa do Rzymu.
22 czerwca 2016 Pielgrzymki

Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, jesienią br. zaplanowano Narodową Pielgrzymkę do Rzymupod hasłem „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Wydarzenie, przygotowane dla polskich diecezji, wpisuje się w obchody 1050-lecia Chrztu Polski i Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Wiernych archidiecezji katowickiej zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Wiecznego Miasta w dniach 19.10.2016–23.10.2016 r.

Udział w tej pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Program pielgrzymki obejmuje: uczestnictwo w Mszach św. w bazylikach: św. Piotra z udziałem Episkopatu Polski (w niedzielę),  Santa Maria Maggiore, Jana na Lateranie oraz Pawła za Murami; audiencję Polaków z ojcem świętym Franciszkiem w auli Pawła VI; udział w niedzielnej modlitwie „Anioł Pański”; zwiedzanie Rzymu starożytnego, chrześcijańskiego, renesansowego i barokowego („Schody Hiszpańskie”, fontanna di Trevi, Koloseum, Forum Romanum, Piazza Navona, Panteon, Plac Wenecki), katakumb św. Kaliksta); Cena pielgrzymki wynosi 2499 zł i obejmuje: przelot samolotem na trasie Katowice – Rzym – Katowice liniami charterowymi, 4 noclegi w hotelach 4* lub 3* w Rzymie (pokoje 2-osobowe z łazienkami), 4 śniadania, 4 obiadokolacje, transfery oraz przejazdy autokarem, zestawy tour-guide, opiekę pilota/przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie KL, NNW.

Pytania lub wątpliwości prosimy kierować do przedstawiciela Biura Podróży PL TRAVEL (p. Stanisław Rasiński, 662 097 959). W przedmiotowej sprawie wymienione Biuro Podróży działa na zlecenie i w porozumieniu z Kurią Metropolitalną w Katowicach.