Sprawa cmentarza.

Bardzo prosimy o uzupełnienie rezerwacji grobów!

Rezerwacje są przyjmowane do 2021 roku na starych warunkach. Na przyszłość Rada Parafialna zdecyduje o wysokości stawek w związku z ciągle rosnącymi kosztami utrzymania cmentarza – są to głównie opłaty za wodę i za wywóz śmieci.

Przy okazji temat przykry:

Za każdy wywieziony kubeł (kontener) na śmieci, parafia płaci firmie REMONDIS 86,90 zł (aktualnie). Miesięcznie trzeba opłacić wywóz 4 – 6 takich kontenerów. W kwietniu i listopadzie oczywiście jeszcze więcej. To są poważne koszty, które ponosi parafia, a więc wszyscy składający ofiary na potrzeby parafii. Dlatego proceder przywożenia i podrzucania śmieci do cmentarnych kontenerów trzeba nazwać po imieniu – to jest zwyczajne złodziejstwo, okradanie parafii.

Za wywóz domowych śmieci każdy płaci ryczałtem w gminnej kasie. Nikt o zdrowych zmysłach nie zrozumie, dlaczego ludzie wywożą swoje śmieci do lasu i podrzucają na cmentarzu.