Święto Ofiarowania Pańskiego Światowy Dzień Życia Konsekrowanego 2.02.2020

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
Na 16.00 zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory.
Jutro na Mszach św. udzielimy błogosławieństwa św. Błażeja.
W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży w ramach dalszego przygotowania do małżeństwa.
W środę na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy naszych seniorów, emerytów i rencistów. Niestety ze względu na remont naszych salek, nasze spotkanie przy stole musimy odłożyć jeszcze o miesiąc.
W tym tygodniu przypadają też I czwartek i I piatek nowego miesiąca.
Okazja do spowiedzi dla dzieci w środę od 16.00.
W czwartek po Mszy św. wieczornej w salkach katechetycznych będzie możliwość skorzystania z Poradni Życia Rodzinnego.
W piątek o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
Na godz. 17.00 zapraszamy do spowiedzi szczególnie dzieci komunijne. O 18.00 Msza św. w ich intencji, oraz ich rodziców. Na 18.00 zapraszamy na Mszę św. także młodzież naszej parafii. O 19.00 w kościele pierwszopiątkowe czuwanie przygotowane przez młodzież.
– środa – wspomnienie św. Agaty (poświęcenie chleba)
– czwartek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy
Wspólnota Dorosłych zaprasza na Mszę św. wieczorną w poniedziałek i na spotkanie formacyjne.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi spotykają się w sobotę o 9.30.

Aby nieco obniżyć koszty wywozu śmieci z naszego cmentarza zamówiliśmy kontenery na śmieci segregowane. Bardzo prosimy, aby korzystać z nich właściwie wrzucając do właściwych kontenerów szkło, plastik z metalem i papier. W ten sposób zmniejszy się trochę ilość odpadów zmieszanych. Prosimy o sumienne segregowanie.

Już dziś zapowiadamy, że spotkanie uczestników pielgrzymki do Włoch będzie miało miejsce w przyszłą środę 12 lutego.

Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na zakony kontemplacyjne. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji (na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych) .

Wszystkim życzymy dobrej, świętej niedzieli i pięknego, pomyślnego tygodnia.

Organizowana jest narodowa pielgrzymka do Rzymu z udziałem ks. arcybiskupa Wiktora Skworca, z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Termin: 15.05.2020 – 17.05.2020.
Ceny zależnie od miejsca noclegu: cena za osobę w pokoju 2-os. 499 € + 999 zł hotel 4*     lub  499 € + 899 zł hotel 3*    lub   499 € + 699 zł  hotel 3* poza Rzymem
Zapisy przyjmuje biuro Pl Travel (organizator pielgrzymki z ramienia archidiecezji) Katowice, ul. Dąbrowskiego 1/6 PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK: 09.00 – 16.00, tel. 694 980 161, tel. 32 256 45 77, tel. 662 097 959.