Już we wrześniu ks. Arcybiskup podjął decyzję, że ze względu na zagrożenie epidemiczne nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin kolędowych.

W zamian, zaproponowano odprawienie dodatkowych Mszy św. za parafian. W naszej parafii zaprosimy na Msze odprawiane za mieszkańców poszczególnych ulic. Plan znajdziemy na stronie internetowej w gazetkach i w gablotkach. Ze zrozumiałych względów niemożliwa jest obecność wszystkich w kościele, ale zapraszać będziemy do łączności internetowej.

W Boże Narodzenie poświęcimy wodę, kredę i kadzidło dla każdego domu, można je będzie zabrać z kościoła. Dotychczas z okazji kolędy składane były tradycyjne ofiary, a parafia mogła finansować, albo planować większe inwestycje. W związku z tym, że w najbliższym czasie czeka nas wymiana pieca i prawdopodobnie całego ogrzewania w kościele, prosimy też o takie ofiary w tym roku. Mogą być składane przede wszystkim przez przelewy na konto parafii, z zaznaczeniem, że to właśnie ofiara kolędowa.

Plan Mszy św. „kolędowych”:

28 grudnia (poniedziałek) o 18.00 – ul. Zwycięstwa

29 grudnia (wtorek)            o 18.00 – ul. Powstańców

30 grudnia (środa)               o 17.00 – ul. Gliwicka

2 stycznia (sobota)              o 18.00 – ul. Dębowa, Działkowa i 27 stycznia

3 stycznia (niedziela)          o 12.00 – Osiedle Leśne (Brzozowa, Klonowa i Sosnowa)

4 stycznia (poniedziałek)   o 18.00 – ul. Dworska, Ogrodowa i Strażacka

5 stycznia  (wtorek)             o 18.00  – ul. Zabrska, Słoneczna, Borowa

6 stycznia  (środa)                o 12.00 – ul. Leśna, Wolności, Piaskowa, Okrężna i Łączna

7 stycznia  (czwartek)          o 18.00   – ul. Zamkowa, Darwina, Basztowa, Wiśniowa i Podzamcze

8 stycznia  (piątek)                o 18.00 – ul. Swobody, Skotnicka, Wodna i Kłodnicka

Kategorie: Aktualności