Od 15 grudnia ograniczenia w kościele.

Zarządzeniem władz państwowych od 15 grudnia, czyli od najbliższej środy obowiązuje nas limit osób obecnych w kościele. Tym razem ma to być 30% , jak to określono, „obłożenia”. Nie wliczają się w to osoby zaszczepione.

         W kościele mamy 400 miejsc siedzących, nie licząc salki i bocznych ławek. Wraz z miejscami stojącymi, możemy określić, że w naszym kościele normalnie może uczestniczyć we Mszy św. ok. 500 osób.

         W związku z tym prosimy znowu, aby niezaszczepieni wchodząc, wrzucali styropianową kulkę do dzbana stojącego przy wejściu. Takich osób może być 150. W ten sposób możemy mieć rozeznanie, czy w kościele jest jeszcze miejsce. Nie dotyczy to osób zaszczepionych mogących wylegitymować się odpowiednim dokumentem.

         Część z nas będzie uczestniczyła we Mszach świętych przez pośrednictwo internetu. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej, która (od przyszłej niedzieli 19 grudnia) po Mszy o 10.30, będzie udzielana przy bocznych drzwiach kościoła.