OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Adwentu – 1.12.2019

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Dziś początek Adwentu, czasu radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wyczekując Go z nadzieją, przygotowujemy nasze serca na spotkanie z Słowem, które stało się Ciałem. Podejmujemy więc postanowienia i ćwiczenia duchowe, aby naprawić nasze życie i tak przygotować drogę na przyjście naszego Pana.
Zachęcamy szczególnie do zachowania trzeźwości, a nawet abstynencji od alkoholu. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest Księga Trzeźwości, w której można wpisywać swoje deklaracje.
Zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory o godz. 16.00.
Codziennie od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze św. roratnie. W poniedziałek, środę, czwartek i piątek wieczorem, a we wtorek i w sobotę rano.
W poniedziałek o 19.00 spotkanie młodzieży w ramach dalszego przygotowania do małżeństwa.
W środę, we wspomnienie św. Barbary, zapraszamy wszystkich górników, górników emerytów i ich rodziny na Mszę św., która będzie sprawowana w ich intencji o godz. 8.30. Ofiary składane przez górników będą przeznaczone na odnowienie naszych salek parafialnych.
Ze względu na obchody barbórkowe, naszych Seniorów, emerytów i rencistów na Mszę św. i spotkanie przy stole zaprosimy za tydzień w środę 11 grudnia.
W sobotę na Mszy porannej Dzieci Maryi uroczyście odnowią swoje przyrzeczenia. Po Mszy św. zaproszą swoich rodziców na wspólne śniadanie w salkach.
W niedzielę 8 grudnia zapraszamy na Mszę św. o godzinie 10.30 w intencji zmarłych górników.
W przyszłą niedzielę na poczęstunek zaprasza proboszcz. Od godz. 14.30 do 16.00 w Domu Katechetycznym można się napić urodzinowej kawy.

W tym tygodniu przypadają też I czwartek, I piątek i I sobota nowego miesiąca.
Okazja do spowiedzi dla dzieci w środę od 16.00.
W czwartek po Mszy św. wieczornej w salkach katechetycznych będzie możliwość skorzystania z Poradni Życia Rodzinnego.
W piątek o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Naszych chorych odwiedzimy raz jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Na 17.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci komunijne, o 18.00 będzie Msza św. w ich intencji. O 19.00 wieczorne czuwanie modlitewne z naszą młodzieżą.

W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.

Obchody liturgiczne:
– wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
– środa – wspomnienie św. Barbary.
– piątek – wspomnienie św. Mikołaja
– sobota – wspomnienie św. Ambrożego.

Grupy duszpasterskie:
Młodzież zapraszamy na Mszę św. wieczorną w piątek i na czuwanie modlitewne w kościele.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Na stoliku z tyłu kościoła do nabycia będą świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny.
Podobnie jak w ubiegłym roku, przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa można składać dary – środki czystości i żywność. Polecamy tę sprawę ofiarności parafian. Zbiórka będzie trwała do 14 grudnia. Potem nasza Diakonia Charytatywna przygotuje paczki dla potrzebujących.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, wszelką pomoc i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta także na potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo.

Gmina Gierałtowice, GOK w Gierałtowicach oraz KGW z Paniówek zapraszają wszystkie dzieci na spotkanie z Mikołajem oraz Jarmark Świąteczny, który odbędzie się dziś w Parku Joanny w Paniówkach, w godzinach od 15:00-18:00. Szczegóły na plakatach. Dochód ze stoiska Koła Gospodyń Wiejskich będzie przeznaczony na renowację naszych salek.