OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Adwentu – 29.11.2020

Dziś początek Adwentu, czasu radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wyczekując Go z nadzieją, przygotowujemy nasze serca na spotkanie z Słowem, które stało się Ciałem. Troszcząc się o zdrowie ciała, zadbajmy jednak szczególnie o nasze zdrowie duchowe podejmując ćwiczenia i wyrzeczenia, aby przygotować drogę na przyjście naszego Pana.

Zachęcamy szczególnie do zachowania trzeźwości, a nawet abstynencji od alkoholu. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest Księga Trzeźwości, w której można wpisywać swoje deklaracje.

Zapraszamy dziś na Różaniec o godz. 16.00.

Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Różaniec o 20.30.

W związku z ograniczeniami spowodowanymi epidemią wirusa Covid-19, nie możemy zapraszać do kościoła na Roraty wszystkich dzieci. Nasze przeżywanie Adwentu będzie więc miało w tym roku zupełnie innych charakter. Ufamy, że rodzice zatroszczą się, aby w domach stworzyć właściwą dla tego czasu atmosferę.

Codziennie będziemy odprawiali Msze św. roratnie, można się z nami łączyć przez transmisję internetową. Serdecznie zapraszamy. Zabraknie jednak procesji z lampionami, rozmów z dziećmi w ramach homilii i nie będzie też tradycyjnych obrazków zbieranych codziennie.

W związku z powyższym, proponujemy dla  dzieci adwentowe zdrapki, które są dostępne w kościele na stoliku przy wejściu. Zdrapka Adwentowa to plansza zawierająca 26 specjalnych zadań do wykonania w czasie Adwentu. Zadania pomagają przygotować serce i dom na Boże Narodzenie.

Do udziału w Roratach zaprasza nas także redakcja Małego Gościa Niedzielnego.  Na stronie internetowej roraty.malygosc.pl będzie codzienna transmisja Mszy św. roratniej z jednej z parafii archidiecezji katowickiej.

W środę 2 grudnia o 8.00 Msza św. w intencji naszych Seniorów Emerytów i Rencistów.

W piątek, we wspomnienie św. Barbary, o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji górników, górników emerytów i ich rodzin.

W niedzielę 6 grudnia o godzinie 10.30 Msza św. w intencji zmarłych górników.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota nowego miesiąca.

W piątek o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii. O 18.00 Msza św. w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców.

W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.

Obchody liturgiczne:

– poniedziałek – święto św. Andrzeja apostoła

– czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

– piątek – wspomnienie św. Barbary.

Na stoliku z tyłu kościoła są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny.

Podobnie jak w poprzednich latach, przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa można składać dary – środki czystości i żywność. Polecamy tę sprawę ofiarności parafian. Zbiórka będzie trwała do 13 grudnia. Potem nasza Diakonia Charytatywna przygotuje paczki dla potrzebujących.

Prosimy, aby rozsądnie zaplanować swoją spowiedź, tak, aby przed świętami nie musiały tworzyć się kolejki do konfesjonału. Spowiadamy codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. w tygodniu i w niedziele przed Mszą św. o 8.00 i 10.30.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, wszelką pomoc i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary dokonywane przelewami bankowymi. W przyszłą niedzielę kolekta także na potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo.