OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu 5.12.2021

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Zapraszamy dziś jeszcze na Nieszpory o godz. 16.00.

Codziennie od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze św. roratnie. We wtorek i w sobotę rano, a w poniedziałek, środę, i piątek wieczorem.

W środę przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Godzinie Łaski od 12.00 do 13.00. Zapraszamy też do udziału w Mszach św., wieczorna będzie sprawowana m.in. w intencji proboszcza z okazji urodzin. Na tej Mszy św. poświęcimy medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne ze Wspólnotą Dorosłych.

Prosimy nie odkładać sakramentu pokuty na ostatnie dni przedświąteczne, ale tak zaplanować swój czas, aby móc podejść do konfesjonału spokojnie i bez pośpiechu.

Obchody liturgiczne:

– wtorek – wspomnienie św. Ambrożego patrona pszczelarzy

– środa – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Grupy duszpasterskie:

Wspólnota Dorosłych zaprasza w poniedziałek na Mszę św. i spotkanie formacyjne w salkach.

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Dzieci Maryi spotykają się w sobotę o 9.30.

Na stoliku z tyłu kościoła do nabycia będą świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny.

Podobnie jak w ubiegłym roku, przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa można składać dary – środki czystości i żywność. Polecamy tę sprawę ofiarności parafian. Zbiórka będzie trwała do 15 grudnia. Potem nasza Diakonia Charytatywna przygotuje paczki dla potrzebujących.

Prosimy jeszcze o potwierdzenie rezerwacji ławek, albo zgłoszenie rezygnacji. Są parafianie, którzy czekają na takie wolne miejsca.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, wszelką pomoc i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii. Po Mszy św. przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeby ogrzewania. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel, rezerwując miejsca w ławkach. Dziękujemy też górnikom za ofiary złożone w święto św. Barbary, przeznaczone w tym roku na renowację jednego z żyrandoli.

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego czasu przygotowania na przyjście Zbawiciela.