OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu – 6.12.2020

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Zapraszamy dziś jeszcze na Różaniec o godz. 16.00.

Od poniedziałku do soboty modlimy się Różańcem o 20.30.

Msze św. roratnie odprawiamy codziennie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek wieczorem, a we wtorki i soboty rano. Wyjątkiem będzie ten wtorek, w który będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do udziału zwłaszcza za pośrednictwem internetu.

Na stoliku przy gazetkach są jeszcze dostępne adwentowe zdrapki dla dzieci.

Ze zrozumiałych względów, w tym roku proboszcz nie może zaprosić parafian na poczęstunek z okazji urodzin. Przeprasza wszystkich i dziękuje za wszelkie wyrazy życzliwości.

W przyszłą niedzielę zaprosimy na Różaniec fatimski o 16.00 i na Mszę św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej o 16.30.

Obchody liturgiczne:

  • poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego (patron pszczelarzy)

  • wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Prosimy nie odkładać Sakramentu Pokuty na ostatnie dni przedświąteczne, ale tak zaplanować swój czas, aby móc podejść do konfesjonału spokojnie i bez pośpiechu.

Prosimy jeszcze o potwierdzenie rezerwacji ławek, albo zgłoszenie rezygnacji. Są parafianie, którzy czekają na takie wolne miejsca.

Na stoliku z tyłu kościoła są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny.

Podobnie jak w poprzednich latach, przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa można składać dary – środki czystości i żywność. Polecamy tę sprawę ofiarności parafian. Zbiórka będzie trwała do 13 grudnia. Potem nasza Diakonia Charytatywna przygotuje paczki dla potrzebujących.

Podobna akcja przeprowadzana jest pod nazwą Betlejem w Polsce. Jeśli ktoś woli tę formę pomocy, to prosimy zabrać papierową torbę ze stolika i postępować wg umieszczonej na niej instrukcji.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, wszelką pomoc i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii. Po Mszy św. przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeby ogrzewania. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel, rezerwując miejsca w ławkach. Dziękujemy też górnikom za ofiary złożone w święto św. Barbary, przeznaczone na bieżące małe inwestycje i potrzeby parafii.

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego czasu przygotowania na przyjście Zbawiciela.