OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu – 9 grudzień 2018

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Zapraszamy dziś jeszcze na Nieszpory o godz. 16.00.
Codziennie od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze św. roratnie. We wtorek i w sobotę rano, a w poniedziałek, środę, czwartek i piątek wieczorem.
W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie kadydatów do bierzmowania i ich rodziców w kościele.
W czwartek po Mszy św. wieczornej odmówimy Różaniec fatimski.
W piątek zapraszamy na godzinę modlitewną o 19.00. Spotkamy się z Ewangelią III niedzieli Adwentu.
Od przyszłego poniedziałku rozpocznie się druga część Adwentu, będąca bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Bożego Narodzenia. Prosimy nie odkładać na ostatnie dni sakramentu pokuty, ale tak zaplanować swój czas, aby móc podejść do konfesjonału spokojnie i bez pośpiechu. Sakrament pojednania zasługuje na uszanowanie z naszej strony dlatego rezerwujemy dla niego godny czas.

Obchody liturgiczne:
– czwartek – wspomnienie św. Łucji
– piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża

Grupy duszpasterskie:
Spotkanie Oazy Młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi spotykają się w sobotę o 9.30.

Parafia i Koło Emerytów i Rencistów organizują wspólne spotkanie wigilijne w dniu 19 grudnia (środa) o godz. 15.00 w budynku starej szkoły. Prosimy o zgłoszenie swojego udziału we wtorek 11 grudnia o godz. 10.00 w starej szkole, lub telefonicznie u p. T. Szołtysek – tel. 238 66 34. Składka 20 zł.

Przypominamy o zbiórce darów – środków czystości i żywności przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa, z których nasza Diakonia Charytatywna przygotuje paczki dla potrzebujących.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, wszelką pomoc i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii. Po Mszy św. przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeby ogrzewania. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel, rezerwując miejsca w ławkach. Dziękujemy też górnikom za ofiary złożone w święto św. Barbary, przeznaczone na ufundowanie obrazu Patronki Górników do naszego kościoła.

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego czasu przygotowania na przyjście Zbawiciela.

W kancelarii parafialnej są do nabycia bilety na Betlejem w Spodku, specjalny koncert kolędowy, który będzie miał miejsce 3 stycznia o godz. 19.00. Szczegóły na plakatach i w internecie.

Na Święta Bożego Narodzenia możesz podarować komuś najcenniejszy prezent – życie. Zrobisz to, przekazując swoją krew do transfuzji i ratowania drugiego człowieka. Ambulans będzie czekał przy kościele w Paniówkach w niedzielę 16 grudnia od 8.30 do 14.00.
Możesz oddać krew, jeśli ważysz co najmniej 50 kg i jesteś osobą pełnoletnią, do 65. roku życia.
Pamiętaj: zgłaszając się do oddania krwi, musisz być zdrowy/-a, wypoczęty/-a i po lekkim posiłku. Dzień wcześniej wypij ok. 2 litrów płynu, nie pal papierosów i nie pij alkoholu. Najlepiej powstrzymać się od alkoholu przez dwa dni przez oddaniem krwi. Do ambulansu zabierz ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w roku, a mężczyźni 6 razy w roku, nie częściej niż co 8 tygodni. Więcej informacji: www.rckik-katowice.pl.