OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu 18.12.2022

Dziś IV Niedziela Adwentu. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 16.00

W poniedziałek na 19.00 zapraszamy na zebranie Radę Parafialną.

We wtorek na 18.50 zapraszamy na kolejną Katechezę Dorosłych – Lektorium wybranych tekstów ze starożytności.

Dzieci uczęszczające na Roraty prosimy, aby na Mszę św. w czwartek przyniosły już wypełnione plansze. Prosimy, aby przyniosły je te dzieci, które zebrały co najmniej 12 obrazków (połowa Mszy św. roratnich).

W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy naszych chorych z sakramentami świętymi. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii.

Okazja do spowiedzi według podanego harmonogramu, a w Wigilię tylko do godz. 10.00.

W sobotę nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę będziemy się radować Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na Mszę św. o północy w intencji parafian i na kolędowe nieszpory o 15.30.

Okazja do spowiedzi:

poniedziałek od 6.00 do 6.30 i od 17.00 do 18.00

– we wtorek od 6.00 do 6.30 i od 17.00 do 18.00

– w środę od 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.00

– w czwartek od 8.00 do 10.00 i od 16.30 do 18.00,

– w piątek od 8.00 do 10.00 i od 16.30 do 18.00,

– w sobotę (Wigilia) od 8.00 do godz. 10.00.

Rozpoczęliśmy odwiedziny kolędowe. Plan kolęd znajdziemy w gablotce, w gazetce parafialnej i na stronie internetowej parafii. W związku z tym docierają do nas pełne troski pytania i uwagi związane z sezonem chorobowym grypy i jej podobnych. Jeżeli w jakimś domu panuje taka infekcja, albo ktoś się jej bardzo obawia, to przypominamy, że czas kolędy jest dobrym zwyczajem, okazją do modlitwy i przyjęciem błogosławieństwa dla domu i rodziny, ale nie jest obowiązkiem wynikającym z przykazania. Prosimy podejść do tej tradycji w pełnej wolności i odpowiedzialnie. W środę 11 stycznia odprawimy Mszę św. o Boże błogosławieństwo dla tych rodzin, które z różnych powodów nie będą mogły przyjąć kolędy, a w uroczystość Trzech Króli poświęcimy węgielki, kadzidło i kredę, które będą mogli zabrać do domów.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabywać wigilijne świece i opłatki.

Diakonia charytatywna Wspólnoty Dorosłych dziękuje za każdy dar serca przekazany do skarbonki przy bocznym ołtarzu. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać wszystkim wszelkie wsparcie duchowe i ofiary na potrzeby parafii, składane w tym miesiącu w niedziele i święta. Kolekta na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

Wszystkim życzymy świętej gorliwości w kończącym się Adwencie, wzruszającej Wigilii i głębokich przeżyć w święto Narodzenia naszego Zbawiciela. Niech to będzie czas pięknych doświadczeń duchowych, a także odnowienia serdecznych więzi rodzinnych. Niech Wam Pan Bóg błogosławi w te święte dni.