OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu 19.12.2021

Dziś IV Niedziela Adwentu. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 16.00

Dzieci uczęszczające na Roraty prosimy, aby na Mszę św. w środę przyniosły już wypełnione plansze. Prosimy, aby przyniosły je te dzieci, które zebrały co najmniej 10 obrazków (połowa Mszy św. roratnich).

W czwartek od godz. 8.00 odwiedzimy naszych chorych z sakramentami świętymi. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii. Staramy się zachowywać środki ostrożności i sanitarne zabezpieczenia, jednak składając takie zgłoszenie, należy wziąć pod uwagę potencjalne zagrożenie przenoszenia infekcji.

Okazja do spowiedzi według podanego harmonogramu, a w Wigilię tylko do godz. 10.00. Zapraszamy na Mszę św. o północy w intencji parafian. Kolekta na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

W sobotę będziemy się radować Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Zaś na 15.30 zapraszamy na kolędowe nieszpory.

Drugie święto przypada w niedzielę, którą będziemy obchodzić jako święto Świętej Rodziny. Msze św. będą też jak w każdą niedzielę, a także nieszpory o 16.00.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek wieczorem i w środę rano.

Okazja do spowiedzi:

poniedziałek od 6.00 do 6.30 i od 17.00 do 18.00

– we wtorek od 8.00 do 10.00 i od 16.30 do 18.00

– w środę od 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.00

– w czwartek od 8.00 do 10.00 i od 16.30 do 18.00

w piątek (Wigilia) od. 8.00 do godz. 10.00

Przypominamy, że względu na zagrożenie epidemiczne nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Po Bożym Narodzeniu odprawimy Msze św. za parafian, mieszkańców poszczególnych ulic. Plan znajdziemy na stronie internetowej, w gazetkach i w gablotkach. Jeśli niemożliwa będzie obecność wszystkich w kościele, będziemy zapraszać do łączności internetowej. W Boże Narodzenie poświęcimy wodę, kredę i kadzidło dla każdego domu, można je będzie zabrać z kościoła. Z okazji kolędy składane były tradycyjne ofiary, a parafia mogła finansować, albo planować większe inwestycje. Jeśli to możliwe, bardzo prosimy o składanie takich ofiar w kościele podczas wspomnianych Mszy św., albo przez przelewy na konto parafii, z zaznaczeniem, że to właśnie ofiara kolędowa.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabywać wigilijne świece i opłatki.

Diakonia charytatywna Wspólnoty Dorosłych dziękuje za każdy dar serca przekazany do koszów przy bocznym ołtarzu. Zebrana żywność i środki czystości trafiają do potrzebujących rodzin naszej parafii. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać wszystkim za wszelkie wsparcie duchowe i ofiary na potrzeby parafii, składane w tym miesiącu w niedziele i święta.

Kolekta w drugie święto Bożego Narodzenia przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Wszystkim życzymy świętej gorliwości w kończącym się Adwencie, wzruszającej Wigilii i głębokich przeżyć w święto Narodzenia naszego Zbawiciela. Niech to będzie czas pięknych doświadczeń duchowych, a także odnowienia serdecznych więzi rodzinnych. Niech Wam Pan Bóg błogosławi w te święte dni.