OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu Laetare – Niedziela Radości 22.03.2020

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.

Przypominamy, że zarządzeniem ks. Arcybiskupa zostały odwołane wszystkie nabożeństwa z wyjątkiem codziennej Mszy św., na razie aż do 29 marca. Obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy św. dla wszystkich wiernych archidiecezji. Udział we Mszy św. w kościele ograniczamy do osób związanych z zamawianą intencją.
Zachęcamy do przyjmowania Komunii św. duchowej przez wzbudzenie pragnienia przyjęcia Ciała Pańskiego, zwłaszcza wtedy, kiedy jednoczymy się na sprawowaniu Najświętszej Ofiary. Warunkiem jest oczywiście nasza wewnętrzna dyspozycja – wolność od grzechu ciężkiego.

Nie odbywają się żadne spotkania duszpasterskie. Nieczynna jest także kancelaria parafialna, ale wszystkie pilne sprawy możemy załatwiać telefonicznie, ewentualnie umawiając się indywidualnie na spotkanie w sprawach urzędowych.

Zachęcamy do zapoznania się z programami nabożeństw w Radio Maryja i naszym radio eM, a także do korzystania z transmisji internetowych nabożeństw.

Transmitujemy wszystkie Msze św. z naszego kościoła, Gorzkie Żale w niedziele i wieczorną modlitwę różańcową, codziennie o 20.30. Cieszymy się, że tak wielu parafian modli się razem z nami na zakończenie dnia.

Przed transmitowanym nabożeństwem Gorzkich Żali modlimy się za zmarłych zalecanych.
Kazania pasyjne są dostępne na parafialnej stronie internetowej.

W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy świętych można będzie podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Ze zrozumiałych względów nasze zobowiązania złożymy jednocząc się w modlitwie za pośrednictwem internetu.

Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na renowację katedry.

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii poprzez przelewy bankowe. Jest to teraz szczególnie ważne, kiedy trwają prace przy remoncie naszych kościelnych organów i dokonywane są wszystkie bieżące należności parafii, a nie ma normalnej możliwości zbierania kolekty w kościele. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i polecamy tę formę wspierania parafii Waszej łaskawej pamięci.

Prosimy też o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój kościoła. Można je składać u p. Cecylii i p. Gabrieli w zakrystii, albo także przelewem z zaznaczeniem tytułu: na kwiaty…

Gość Niedzielny tymczasowo wstrzymuje dystrybucję przez pośrednictwo parafii. Nowe numery GN dostępne będą bezpłatnie na jego internetowych stronach.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, zdrowia, bezpieczeństwa, pokoju w sercach i owocnego przeżywania tego naprawdę Wielkiego Postu.