OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Świętej Rodziny 26.12.2021

Przeżywamy dziś święto świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W poniedziałek, w święto św. Jana Ewangelisty błogosławić będziemy wino.

We wtorek przypada święto św. Młodzianków. W intencji dzieci naszej parafii będziemy sprawować Mszę św. o godz. 18.00.

W kolejne dni będziemy sprawowali Eucharystię za naszych parafian z poszczególnych ulic, prosząc o błogosławieństwo dla domów i rodzin. Ze stolika w kościele można zabrać poświęcone kadzidło, wodę i kredę, przeznaczone dla każdego domu. Prosimy, żeby nie zabierać więcej niż jedną paczuszkę dla domu czy mieszkania, żeby dla wszystkich wystarczyło.

W piątek, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na 16.30 na nabożeństwo dziękczynne za miniony rok. O 17.00 zostanie odprawiona Msza św. za parafian.

W sobotę rozpoczniemy nowy rok i przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, która kończy Oktawę Bożego Narodzenia. Msze święte w tym dniu, jak w każdą niedzielę. Jest to też dzień modlitw o pokój na świecie.

1 stycznia jest też pierwszą sobotą nowego miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. w intencjach Żywego Różańca.

Bóg zapłać wszystkim za wszelkie wsparcie duchowe, ofiary składane w tym miesiącu na potrzeby parafii i za tą dzisiejszą na Wydział Teologiczny.

Kolekta w Nowy Rok przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne, a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

Bóg zapłać też wszystkim, którzy potwierdzili rezerwację ławek w kościele i złożyli ofiarę na ogrzewanie. Na początku roku umieścimy na ławkach nowe kartki.

Dziękujemy wszystkim, którzy podarowali choinki na wystrój kościoła i wszystkim, którzy pracowali, aby naszą świątynię przyozdobić na Boże Narodzenie. Szczególne podziękowanie kierujemy do p. Dariusza Gatnera, który stworzył tegoroczną niezwykłą stajenkę. Dziękujemy także jego współpracownikom.

Stajenkę można oglądać godzinę przed rozpoczęciem każdej Mszy św. i zaraz po zakończeniu Mszy. Zapraszamy, aby poświęcić temu trochę czasu, aby obejrzeć cały program – noc i dzień w Betlejem.

Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie za to, co razem przeżyliśmy w naszej parafialnej Wspólnocie w mijającym roku, a na nowy rok życzymy Bożych darów w obfitości. W modlitwie powierzmy ten czas Bożej Opatrzności i radujmy się każdym dobrem, które nam przyniesie. Na ten nowy czas módlmy się przede wszystkim o wolność, pokój i bezpieczeństwo.