OGŁOSZENIA PARAFIALNE Odpust Parafialny ku czci św. Urbana 22.05.2022

Przeżywamy dziś naszą parafialną uroczystość – odpust ku czci św. Urbana. Naszym kaznodzieją odpustowym jest ks. Jan Andres, emerytowany proboszcz w parafii św. Stanisława w Żorach. Serdecznie witamy go w naszej parafii.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Na 16.00 zapraszamy dziś na Nieszpory Maryjne.

W tygodniu nabożeństwa majowe odprawiamy o 17.30.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (tzw. Dni Krzyżowe). Nabożeństwa przy krzyżach odprawimy: w poniedziałek o 7.20 przy krzyżu na ul. Dworskiej, we wtorek po Mszy św. porannej przy krzyżu misyjnym przed kościołem, w środę o 7.20 przy kapliczce św. Jana Nepomucena na ul. Zwycięstwa.

Od piątku rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego, będziemy ją odmawiać w ramach nabożeństw majowych.

W piątek o 19.00 Godzina Modlitewna z Grupą Modlitewną św. o. Pio.

W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Plan pielgrzymki dostępny jest na plakatach.

Obchody liturgiczne:

– wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

czwartek – wspomnienie św. Filipa Neri

– niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Grupy duszpasterskie:

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00

Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 9.30

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

Wszystkim życzymy duchowych owoców odpustu, błogosławionej niedzieli, a potem udanego tygodnia.

12 czerwca odbędą się wybory do Rad Parafialnych. Wg statutu Rady, należą do niej osoby mianowane przez proboszcza (przedstawiciele grup duszpasterskich) i osoby wybrane przez parafian. Członkami Rady mogą być jedynie praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i są znani z nienagannych postaw moralnych. Mają to być osoby, które są znane i stale obecne we wspólnocie.

Prosimy, aby do przyszłej niedzieli zaproponować kandydatów, spośród których dokonamy wyboru.

Na stoliku z tyłu kościoła ustawiona zostanie skrzynka, do której prosimy wrzucać kartki z propozycjami. Taka kartka powinna być podpisana przez zgłaszającego, aby propozycje były poważne i odpowiedzialne. Statut Rady Parafialnej dostępny jest na naszej stronie internetowej.