OGŁOSZENIA PARAFIALNE Święto Chrztu Pańskiego – 7 styczeń 2018

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Obchodzimy dziś święto Chrztu Pańskiego. Na 16.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego.
W środę na 18.00 zapraszamy na Katechezę Dorosłych z tematem: Idea ekumenizmu. Od heretyków po braci odłączonych.
W piątek na 19.00 zapraszamy na adoracyjne spotkanie ze Słowem Bożym (Lectio Divina).
W sobotę 13 stycznia po Mszy wieczornej odmówimy Różaniec Fatimski.

Odwiedziny kolędowe z błogosławieństwem domów i rodzin odbywają się wg podanego planu. W piątek kończymy duszpasterskie odwiedziny, podczas których błogosławiliśmy domy i rodziny. Dziękujemy za gościnę i za złożone ofiary na potrzeby parafii. Zostaną one przeznaczone szczególnie na pokrycie kosztów remontu dachu kościoła.

Już teraz zapraszamy wszystkich parafian i gości na wykład otwarty dr Jana Przybyła: Jakiej duchowości potrzebuje współczesny chrześcijanin?, który odbędzie się 17 stycznia tj. w środę o 18:00. Dr. Jan Przybył jest profesorem Uniwersytetu Łódzkiego, historykiem i teologiem, a także znawcą kresów Rzeczpospolitej. Dr. Przybył będzie przewodnikiem naszej parafialnej pielgrzymki na Ukrainę we wrześniu br.
W niedzielę 21 stycznia na koncert kolędowy zaprosi nas Chór Cecylia.
Także w niedzielę 21.01.2018 w naszej parafii odbędzie się kolędowanie misyjne. Chodzimy od domu do domu z Dobrą Nowiną. Chcemy przyjść do każdego kto tylko chce nas przyjąć, dlatego chętnych prosimy o wpisanie się na listę wyłożoną z tyłu Kościoła. W ten sposób nie pominiemy żadnej rodziny i żadnego domu. W tym roku zbieramy pieniądze dla dzieci w Syrii oraz w Libanie, a także słodycze dla dzieci z domu dziecka w Katowicach. Wszystkim już teraz bardzo serdecznie dziękujemy. Wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy do włączenia się w kolędowanie. Zapisy u pani katechetki Karoliny Wyciślik. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
W niedzielę 28 stycznia w naszym kościele zobaczymy Jasełka przygotowane przez dzieci z przedszkola.

Grupy duszpasterskie:
Spotkanie Oazy Młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi spotykają się w sobotę o 9.30.

Można wpłacać za prenumeratę Gościa Niedzielnego. Prenumerata, tak jak w ubiegłym roku 65 zł.
Bóg zapłać wszystkim wszelką pomoc, modlitwę i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii.
Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego, owocnego w dobra duchowe tygodnia.