OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Najświętszej Trójcy 12.06.2022

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Na 16.00 zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory.

W poniedziałek o 18.00 Msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej, procesja z Figurą Matki Bożej i Różaniec.

W środę o 17.00 Msza św. w intencjach Grupy Modlitewnej św. o. Pio. Po Mszy św. spotkanie Grupy w salkach.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. zostaną odprawione o 7.00, 9.00 i 16.30. Z procesją wyruszymy po Mszy św. o godz. 9.00. Procesja pójdzie tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. Prosimy, aby przedstawiciele poszczególnych stanów ponieśli baldachim – Strażacy, Górnicy, Rolnicy i Ojcowie dzieci komunijnych. Prosimy też o udział pocztów sztandarowych. Naszych strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji.

Począwszy od piątku, przez całą oktawę Bożego Ciała, będziemy chodzili z procesją wokół kościoła, w niedzielę podczas nieszporów, a w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza komunijne dzieci z rodzinami i dzieci sypiące kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.

W piątek o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy do udziału w Parafialnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. W kościele jest wyłożona księga intencji, którą poniesiemy w pielgrzymce. Zachęcamy, aby do niej wpisywać swoje intencje.

Grupy duszpasterskie:

Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00

Dzieci Maryi spotkają się w sobotę o 9.30

Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy

– wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala

– czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

– piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na także na potrzeby naszej parafii.

Jeszcze raz dziękujemy p. Sołtysowi i wszystkim podejmującym pracę przy budowie parkingu przed probostwem. Jest to część otoczenia naszego kościoła, które dzięki takim dziełom staje się piękniejsze i bardziej pożyteczne dla wszystkich. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy trwania w świętej radości w Dzień Pański i w każdy dzień nowego tygodnia.