Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Łączymy się dziś w modlitwie z pielgrzymami gromadzącymi się u Matki Boskiej Piekarskiej.

Gościmy dziś w naszej wspólnocie pana Tomasza, który pod koniec Mszy św. zaprosi nas i przybliży sposób przeżywania rekolekcji Oddanie 33.

Na 16.00 zapraszamy dziś na nabożeństwo majowe.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. zostaną odprawione o 7.00, 9.00 i 16.30. Z procesją wyruszymy po Mszy św. o godz. 9.00. Procesja pójdzie tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. Prosimy parafian o ich przygotowanie, a także o przystrojenie domów na trasie procesji. Prosimy, aby przedstawiciele poszczególnych stanów ponieśli baldachim – Strażacy, Górnicy, Rolnicy i Ojcowie dzieci komunijnych. Prosimy też o udział pocztów sztandarowych. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Naszych strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji.

W czasie, gdy w wielu miejscach znieważany jest Najświętszy Sakrament, niech to będzie nasza gorliwa manifestacja wiary w żywą Obecność naszego Pana i Boga pod postacią chleba i wina.

Począwszy od piątku, przez całą oktawę Bożego Ciała, będziemy chodzili z procesją wokół kościoła, w piątek podczas nabożeństwa majowego, w niedzielę podczas nieszporów, a w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza komunijne dzieci z rodzinami i dzieci sypiące kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.

W piątek na 19.00 zapraszamy na wieczorne czuwanie z Grupą Modlitewną św. o. Pio.

Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024r. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie – w miarę możliwości – jałmużny dla biednych.

W pierwszą sobotę czerwca zapraszamy na Różaniec o godz. 6.00, Mszę św. w intencjach Żywego Różańca i na rozważanie tajemnic różańcowych.

Grupy duszpasterskie:

Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00

Dzieci Maryi spotkają się w sobotę na Mszy św. porannej i na wspólnym śniadaniu.

Obchody liturgiczne tygodnia:

– środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

– czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

– piątek – święto Nawiedzenia NMP

– sobota – wspomnienie św. Justyna

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby archidiecezji. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Wszystkim życzymy trwania w świętej radości w Dzień Pański i w każdy dzień nowego tygodnia.