OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.05.2021

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Duchowo łączymy się dziś z piekarskimi pielgrzymami.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, dziś o 16.00, a jutro o 17.30.

We wtorek o 19.00 zebranie Rady Parafialnej w Domu Katechetycznym.

W środę poranną Mszę św. o 8.00 odprawimy w intencji naszych Seniorów, emerytów i rencistów.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. zostaną odprawione o 7.00, 9.00 i 16.30. Z procesją wyruszymy po Mszy św. o godz. 9.00. Procesja pójdzie tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. Prosimy, aby przedstawiciele poszczególnych stanów ponieśli baldachim – Strażacy, Górnicy, Rolnicy i Ojcowie dzieci komunijnych. Prosimy też o udział pocztów sztandarowych. Naszych strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Podczas procesji utrudnione będzie zachowanie tzw. dystansu społecznego, dlatego uczestnicy powinni iść w maseczkach.

Począwszy od piątku, przez całą oktawę Bożego Ciała, będziemy chodzili z procesją wokół kościoła, w niedzielę podczas nieszporów, a w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej.

W pierwszy piątek nowego miesiąca zapraszamy na Mszę św. o 6.30 w intencji czcicieli NSPJ. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii. O 18.00 Msza św. w intencji dzieci komunijnych (z roku 2020) i ich rodziców.

W pierwszą sobotę miesiąca o 6.30 odprawimy Mszę św. w intencjach członków Żywego Różańca.

W tym roku chcemy pójść z parafialną pielgrzymką na Jasną Górę. Ze względu na obostrzenia sanitarne nie udało się załatwić noclegu. W związku z tym nasza pielgrzymka będzie dwudniowa, pójdziemy w niedzielę 27 czerwca i poniedziałek 28 czerwca, wracając na nocleg do domu. Koszt udziału będzie więc nieco wyższy. W kościele będzie wyłożona księga intencji, którą zaniesiemy na Jasną Górę. Zachęcamy, aby do niej wpisywać swoje intencje.

Grupy duszpasterskie:

W poniedziałek na nabożeństwo majowe, Mszę św. i spotkanie formacyjne zaprasza Wspólnota Dorosłych.

Po długiej przerwie też zapraszamy Dzieci Maryi na spotkanie w sobotę o 9.30.

Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP

– wtorek – wspomnienie św. Justyna

– czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

– sobota – wspomnienie św. Bonifacego

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby parafii, a także za te przelewane na parafialne konto. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

Wszystkim życzymy trwania w świętej radości w Dzień Pański i w każdy dzień nowego tygodnia.