OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7.06.2020

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. zostaną odprawione o 8.00, 10.00 i 16.30

W związku z aktualnym zarządzeniem ks. Arcybiskupa możliwe jest zorganizowanie procesji Bożego Ciała, jednak wg przepisów sanitarnych, poza budynkami może gromadzić się najwyżej 150 osób. Ks. Arcybiskup zaleca więc procesję wokół kościoła. Aby jednak umożliwić przynajmniej częściowy udział w uroczystości większej liczbie parafian, w naszej parafii będzie ona miała następujący przebieg:

Msza św. o godz. 10.00 zakończy się błogosławieństwem i uczestnicy rozejdą się. O 11.15 z kościoła wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem, złożona jednak tylko z kilkunastu osób. Prosimy też reprezentacje stanów do niesienia baldachimu. Wierni nie dołączają się do procesji, tylko gromadzą przy poszczególnych ołtarzach, które będą usytuowane w znanych nam miejscach. Prosimy wiernych, aby nie przechodzili od ołtarza do ołtarza i nie tworzyli procesji. Zgromadzeni przy jednym ołtarzu, po błogosławieństwie rozejdą się do domów. Gromadząc się w pobliżu ołtarzy, zachowujemy bezpieczną odległość od siebie nawzajem i nosimy maseczki. Stojący na swoich podwórkach i w ogrodach, nie są do tego zobowiązani. Początek i zakończenie procesji w kościele, będą oczywiście transmitowane przez internet.

Na Mszy św. o 16.30 kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej.

Począwszy od piątku, przez całą oktawę Bożego Ciała, będziemy chodzili z procesją wokół kościoła, w niedzielę podczas nieszporów, a w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej.

W piątek na 19.00 zapraszamy na czuwanie ze Wspólnotą Dorosłych.

Biuro Pielgrzymkowe informuje, że uczestników odłożonej pielgrzymki do Włoch zaprosi na spotkanie informacyjne i organizacyjne we wrześniu.

Grupy duszpasterskie:

Ministranci na służby w tygodniu i w niedziele mogą zapisywać się w zakrystii, albo telefonicznie. Na razie prosimy, aby na Mszy św. służył jeden, albo dwóch ministrantów.

Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

– czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

– piątek – wspomnienie błogosławionych ks. Józefa Czempiela i ks. Emila Szramka

– sobota – wspomnienie św. Antoniego z Padwy

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Wszystkim życzymy trwania w świętej radości w Dzień Pański i w każdy dzień nowego tygodnia.