OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2022

Zapraszamy dziś na nieszpory kolędowe o godz. 15.30.

Jutro przeżywać będziemy święto św. Szczepana pierwszego męczennika i tradycyjnie pobłogosławimy owies.

We wtorek, w święto św. Jana Ewangelisty błogosławić będziemy wino.

W środę przypada święto św. Młodzianków. W intencji dzieci naszej parafii będziemy sprawować Mszę św. o godz. 9.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. porannej o 6.30.

W piątek przeżywać będziemy święto Świętej Rodziny.

W sobotę, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na 16.30 na nabożeństwo dziękczynne za miniony rok. O 17.00 zostanie odprawiona Msza św. za parafian.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok i przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, która kończy Oktawę Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo 9 czytań, które zostanie odprawione o godzinie: 15:30. Nabożeństwo 9 czytań to medytacja wybranych czytań z Pisma Świętego, które wiodą uczestników – jak głoszą słowa modlitwy wstępnej – od pierwszych dni naszego nieposłuszeństwa, aż do chwały Zbawienia. Szczegóły na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła i na stronie internetowej.

Bóg zapłać wszystkim za wszelkie wsparcie duchowe, ofiary składane w tym miesiącu na potrzeby parafii. Bóg zapłać też wszystkim, którzy potwierdzili rezerwację ławek w kościele i złożyli ofiarę na ogrzewanie. Na początku roku umieścimy na ławkach nowe kartki.

Jutro kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a w Nowy Rok na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

Dziękujemy wszystkim, którzy podarowali choinki dla wystroju kościoła i wszystkim, którzy pracowali, aby naszą świątynię przyozdobić na Boże Narodzenie. Specjalne podziękowanie kierujemy do p. Dariusza Gatnera, który wymyślił i zbudował naszą stajenkę.

Stajenkę z jej pełnym programem można oglądać godzinę przed rozpoczęciem każdej Mszy św. i zaraz po zakończeniu Mszy. Zapraszamy, aby poświęcić temu trochę czasu, aby obejrzeć całość – noc i dzień w Betlejem.

Od wtorku kontynuować będziemy odwiedziny kolędowe wg podanego planu. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie będą mogli przyjąć kolędy, zaprosimy na Mszę św. 11 stycznia, w intencji wyproszenia Bożego błogosławieństwa dla ich domów i rodzin.

Życzymy Wam, aby Chrystus, który jest Światłością świata, obdarowywał Was swoją łaską i błogosławieństwem. Niech umacnia Was w czynieniu dobra i buduje Wasze rodzinne wspólnoty. Życzymy Wam Bożego pokoju w sercach, w rodzinach i we wszystkich ludzkich relacjach.