OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 5.06.2022

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Na 16.00 zapraszamy na Niedzielne Nieszpory.

W środę o 17.00 Mszę św. będzie sprawował ks. biskup Dariusz Kałuża, ordynariusz diecezji Bouganville na Wyspach Salomona, które należą do Papui Nowej Gwinei. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą przyjść. Kolektę zebraną podczas Mszy św. przekażemy na potrzeby misji.

W środę o 20.00 w salkach odbywać się będą zapisy na Jubileuszową Pieszą Parafialną Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich. Plan pielgrzymki umieszczony jest w naszych gablotkach i na stronie internetowej. O 20.30 spotkamy się w Kościele na modlitwie różańcowej, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.

W piątek o 19.00 Godzina Modlitewna Lectio Divina.

Za tydzień w niedzielę odbędą się też wybory do nowej Rady Parafialnej. Na stoliku przy wyjściu z Kościoła zostanie przygotowana urna i kartki z nazwiskami kandydatów.

W czwartek 16 czerwca będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Pójdziemy też z procesją z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na tradycyjnej trasie: ulicą Zwycięstwa, Swobody i Zabrską.

Obchody liturgiczne:

– poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

– środa – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

– czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– piątek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

– niedziela – Uroczystość Trójcy Świętej

Grupy duszpasterskie:

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.30

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Wydział Teologiczny. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

Można zamawiać intencje tzw. wakacyjne. Księża sprawujący Msze św. na urlopach będą je odprawiali w różnych miejscach poza parafią. Mogą to być intencje zamówione na konkretny dzień.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a potem udanego tygodnia.

Dziękujemy wszystkim, którzy żywo zaangażowali się w działanie naszego Punktu pomocy ”Wspólnie dla Ukrainy”. Za każdy dar serca, za pomoc materialną i finansową, ale też ogromnie dziękujemy tym wszystkim, którzy poświęcili swój czas angażując się w dyżury i w prace tam na miejscu. Był to dla wszystkich trudny, ale przede wszystkim też piękny czas, który powoli dobiega końca. 6 czerwca wspomniany punkt kończy definitywnie swoją działalność. Zwracamy się również do państwa o pomoc w uprzątnięciu naszych pomieszczeń, każdy będzie mile widziany. Zostawiamy jeszcze informację dla naszych gości z Ukrainy, którzy potrzebowaliby pomocy, kontakt to: PCK Knurów, ul. Wilsona 10.