OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020

Dziś diakoni rozpoczynają swoje rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które przyjmą w najbliższą sobotę 16 maja o 10.00 w katowickiej katedrze. Wśród nich jest diakon Paweł Wojtała, który w ubiegłym roku przeżywał swój staż duszpasterski w naszej parafii. Polecamy go szczególnej modlitwie parafian.

Przypominamy, że zarządzeniem ks. Arcybiskupa, możliwy jest udział wiernych we Mszy św. na następujących zasadach.

– nadal obowiązuje dyspensa od obowiązkowego udziału w Mszy św. niedzielnej.

– ze względu na powierzchnię naszego kościoła, jednorazowo we Mszy św. może uczestniczyć nie więcej niż 20 osób. Dlatego trzymamy się zasady, że uczestniczą tylko osoby związane z przyjętą intencją Mszy św.

– na ławkach w kościele, białymi kartkami wyznaczone są miejsca, przy których obecni mogą usiąść podczas Mszy św., aby zachować odpowiedni dystans od siebie nawzajem.

– uczestniczący we Mszy św. przepisowo powinni mieć zasłonięte usta i nos.

– w odniesieniu do sposobu przyjmowania Komunii św. obowiązują przepisy wydane w poprzednich zarządzeniach.

Do przeżywania nabożeństw majowych zapraszamy codziennie po Różańcu wieczornym, na którym jednoczymy się za pośrednictwem internetu o godz. 20.30.

W środę o 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej.

Obchody liturgiczne:

– środa – wspomnienie NMP z Fatimy

– czwartek – święto św. Macieja apostoła.

– sobota – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski

Na ławce w przedsionku kościoła dostępne są nowe numery Gościa Niedzielnego, a także nasze gazetki i inne czasopisma. Należność za zakup można wrzucać przez opisane otwory w drzwiach prowadzących na chór. Przypominamy jeszcze o wpłacie II kwartalnej składki za prenumeratę Gościa Niedzielnego (78 zł).

Bóg zapłać za wszystkie ofiary, te przekazywane bezpośrednio i te wpłacane na konto naszej parafii. Niestety w tym czasie nie ma kolekt. Bardzo prosimy o pamięć o materialnych potrzebach parafii, która nie ma innych źródeł dochodu jak tylko ofiary parafian.

Wszystkim Wam życzymy radosnej i świętej niedzieli, a także zdrowia, bezpieczeństwa i pokoju na każdy dzień.