OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna – 2.05.2021

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

Na godzinę 16.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

Jutro przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Na Msze święte zapraszamy tak, jak w niedzielę: o godz. 8.00, 10.30, 12.00 i 16.30. O 16.00 odprawimy nabożeństwo majowe, a Msza św. o 12.00 będzie sprawowana w intencji tegorocznych maturzystów.

W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W tygodniu na nabożeństwa majowe zapraszamy o godz. 17.30.

We wtorek, w dniu patronalnego święta św. Floriana o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych strażaków i ich rodzin.

W środę o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych seniorów, emerytów i rencistów.

W pierwszy piątek miesiąca o 6.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji czcicieli NSPJ. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii. W piątek o 18.00 Msza św. w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców.

W przyszłą niedzielę część dzieci naszej parafii przystąpi do pierwszej Komunii Świętej. Uroczystości będą przeżywane na Mszach świętych o 10.30, 12.00 i dodatkowo o 13.30. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w kościele, miejsca w ławkach zajmą tylko dzieci i ich rodzice. Pozostałych parafian i gości prosimy, aby uczestniczyli w tych Mszach św. za pośrednictwem internetu, albo gromadząc się wokół kościoła.

Obchody liturgiczne:

– poniedziałek – uroczystość NMP Królowej Polski

– wtorekwspomnienie św. Floriana

– czwartek– święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

– sobota – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika

Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Dziękujemy też za wszystkie ofiary, te przekazywane bezpośrednio i te wpłacane na konto naszej parafii. Dzięki tym ofiarom parafia może realizować wszystki płatności i małe inwestycje.

Wszystkim Wam życzymy pięknej niedzieli, zdrowia, bezpieczeństwa, a także pokoju w sercach i w naszych domach.