OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Zapraszamy dziś na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o 15.45.

Przypominamy, że w kościele obowiązują nas ograniczenia narzucone przez władze państwowe. Jest to limit 1 osoby na 15 m2, co u nas przekłada się w sumie na 32 osoby. Obowiązuje więc także dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy św. dla wszystkich wiernych archidiecezji, którzy nie mają możliwości uczestniczenia w kościele. Zachęcamy więc do udziału we Mszy św. i nabożeństwach m.in. za pośrednictwem internetu.

Zachęcamy też do przyjmowania Komunii św. duchowej przez wzbudzenie pragnienia przyjęcia Ciała Pańskiego, zwłaszcza wtedy, kiedy jednoczymy się na sprawowaniu Najświętszej Ofiary. Warunkiem jest oczywiście nasza wewnętrzna dyspozycja – wolność od grzechu ciężkiego. W niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 Komunia święta jest udzielana przy bocznych drzwiach kościoła od strony probostwa.

W ciągu dnia istnieje możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Przypominamy jednak o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów.

W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w kościele rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu na Mszach św. podejmiemy na nowo dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tych, którzy chcą rozpocząć taką dziewięciomiesięczną modlitwę prosimy, aby na Mszę świętą przynieśli świece.

W piątek o 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Bóg zapłać za ofiary dziś składane na potrzeby archidiecezji. Dziękujemy ofiary składane na potrzeby parafii poprzez przelewy bankowe. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i polecamy tę formę wspierania parafii Waszej łaskawej pamięci.

Prosimy o ofiary na kwiaty dla wystroju kościoła. Można je składać u p. Cecylii i p. Gabrieli w zakrystii, albo także przelewem z zaznaczeniem tytułu: na kwiaty

Wszystkim życzymy świętej niedzieli, zdrowia, bezpieczeństwa, pokoju w sercach i pomnożenia serdecznej więzi z naszym Panem.