OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020

Przypominamy, że zarządzeniem ks. Arcybiskupa zostały odwołane wszystkie nabożeństwa teraz już aż do odwołania. Obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy św. dla wszystkich wiernych archidiecezji. Od 25 marca Msze św. są sprawowane w kościele bez obecności wiernych. Zachęcamy do przyjmowania Komunii św. duchowej przez wzbudzenie pragnienia przyjęcia Ciała Pańskiego, zwłaszcza wtedy, kiedy jednoczymy się na sprawowaniu Najświętszej Ofiary. Warunkiem jest oczywiście nasza wewnętrzna dyspozycja – wolność od grzechu ciężkiego.
W ciągu dnia istnieje możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Przypominamy jednak o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów.
Nie odbywają się żadne spotkania duszpasterskie. Nieczynna jest także kancelaria parafialna, ale wszystkie pilne sprawy możemy załatwiać telefonicznie, ewentualnie umawiając się indywidualnie na spotkanie w sprawach urzędowych.

Msza św. w środę w intencji seniorów zostanie odprawiona o godz. 6.30.

W tym tygodniu przypadają też I czwartek i I piątek i I sobota nowego miesiąca.
W piątek o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 18.00 Msza św. w intencji dzieci komunijnych, oraz ich rodziców. W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca.

Zachęcamy do zapoznania się z programami nabożeństw w Radio Maryja i naszym radio eM, a także do korzystania z transmisji internetowych nabożeństw. Transmitujemy wszystkie Msze św. z naszego kościoła, Gorzkie Żale w niedziele i wieczorną modlitwę różańcową, codziennie o 20.30. Cieszymy się, że tak wielu parafian modli się razem z nami na zakończenie dnia i zapraszamy do tej modlitwy.
Przed transmitowanym nabożeństwem Gorzkich Żali modlimy się za zmarłych zalecanych (zalecki można wrzucać do skrzynki pocztowej).
Kazania pasyjne są dostępne na parafialnej stronie internetowej.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią zarządzeń ks. Arcybiskupa. Są dostępne na naszej stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń w kościele.

W sytuacji, kiedy niemożliwa jest nasza fizyczna obecność w kościele, trudno mówić o jakichkolwiek kolektach. Bardzo jednak prosimy, aby pamiętać także o materialnych potrzebach parafii.

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii poprzez przelewy bankowe. Jest to teraz szczególnie ważne, kiedy dobiegają końca prace remontowe naszych kościelnych organów i dokonywane są wszystkie bieżące należności parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i polecamy tę formę wspierania parafii Waszej łaskawej pamięci.

Konto bankowe parafii (Santander)
44 1090 1812 0000 0001 0284 7265

Zarządzeniem ks. Arcybiskupa, nie będzie w tym roku dekoracji Bożego Grobu, jednak prosimy o ofiary na kwiaty dla wystroju kościoła. Można je składać u p. Cecylii i p. Gabrieli w zakrystii, albo także przelewem z zaznaczeniem tytułu: na kwiaty…

Gość Niedzielny tymczasowo wstrzymał dystrybucję pisma przez pośrednictwo parafii. Nowe numery GN dostępne będą w kioskach, sklepach i innych punktach dystrybucji prasy, a także bezpłatnie na internetowych stronach.

Wszystkim życzymy świętej niedzieli, zdrowia, bezpieczeństwa, pokoju w sercach i pomnożenia serdecznej więzi z naszym Panem.