OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

W imię Boże rozpoczęliśmy Misje Święte. Witamy naszych misjonarzy o. Arkadiusza i o. Roberta. Zapraszamy wszystkich parafian do korzystania z duchowych ćwiczeń tego czasu, podarowanego nam przez Pana Boga. Cały program misji jest podany na zaproszeniach, które ciągle można zabierać ze stolika przy wyjściu z kościoła. W tym czasie nie będzie spotkań grup duszpasterskich, ani innych nabożeństw. Prośbę o urodzaje włączymy w intencję naszej modlitwy w kościele.

Zapraszamy dziś na nabożeństwo majowe o godz. 16.00.

Dziś także w naszej parafii przeżywamy uroczystość pierwszej Komunii Świętej.

Zwróćmy uwagę, że w tym misyjnym tygodniu wszystkie Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00 i o 18.00. W środę też o 18.00.

Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o 17.30.

W środę o 18.00 Msza św. zostanie odprawiona w intencji Grupy Modlitewnej św. o. Pio.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i nasz parafialny odpust. Będzie to dzień uroczystego zakończenia Misji z poświęceniem krzyży misyjnych oraz udzieleniem specjalnego błogosławieństwa i odpustu. Prosimy zwrócić uwagę na zmieniony porządek Mszy św. w tym dniu. Suma odpustowa z procesją będzie o godz. 11.00 i nie będzie Mszy św. w południe. Do udziału we Mszy św. i procesji zapraszamy także poczty sztandarowe i dzieci komunijne.

Obchody liturgiczne:

  • wtorek – święto św. Andrzeja Boboli

  • niedziela – Wniebowstąpienie PańskieOdpust ku czci św. Urbana

Jest jeszcze 5 wolnych miejsc na wrześniową wycieczkę na Węgry.

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na misyjną działalność Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej, jako wyraz wdzięczności za przeprowadzoną misję.

Wszystkim życzymy radosnej majowej niedzieli i pięknego przeżycia czasu Misji Świętych.