OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna – 9.05.2021

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii.

Dziś diakoni naszej archidiecezji rozpoczynają swoje rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które przyjmą w najbliższą sobotę 15 maja o 10.00 w katowickiej katedrze. Polecamy ich modlitwie parafian.

Na 16.00 zapraszamy dziś na nabożeństwo majowe.

W tygodniu nabożeństwa te sprawujemy o godz. 17.30.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. Codziennie po Mszy św. porannej, przy krzyżu misyjnym przed kościołem, będziemy się modlili o urodzaje i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy.

W czwartek o 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej, a po Mszy św. odmówimy Różaniec Fatimski.

Od piątku odprawiać będziemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Obchody liturgiczne:

– czwartek – wspomnienie NMP z Fatimy

– piątek – święto św. Macieja apostoła.

Polecamy czasopisma religijne. Jest oczywiście nowy numer Gościa Niedzielnego, ale też Apostolstwo Chorych i Misyjne Drogi, a dla dzieci w różnym wieku Mały Gość Niedzielny, Promyk, Promyczek, Anioł Stróż i Staś.

Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na potrzeby parafii i wszystkie wpłacane na parafialne konto. Dziękujemy za pamięć o tych materialnych potrzebach i za każdy cenny dar.

Wszystkim Wam życzymy radosnej i świętej niedzieli, a także zdrowia, bezpieczeństwa i pokoju na każdy dzień.