OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Zwykła -14.02.2021

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o 16.00.

Dziś rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i danie o tym świadectwa przez wpis w Księdze Trzeźwościowej.

W środę 17 lutego rozpocznie się Wielki Post. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, o 17.00 i dodatkowo o 19.00. W tym dniu obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość. Środa Popielcowa rozpoczyna kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy do podejmowania postów, wyrzeczeń i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia. Znak posypania głów popiołem wyjątkowo przyjmiemy po zakończeniu każdej Mszy św., aby mogli go przyjąć także ci, którzy będą uczestniczyli za pośrednictwem transmisji internetowej. Jest to wyraz naszej postawy i początek szczególnych dzieł pokutnych podejmowanych w tym świętym czasie.

Od czwartku do soboty, będziemy przeżywali tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo wprowadzające nas w czas Wielkiego Postu. Zapraszamy więc w te dni na adorację Najświętszego Sakramentu od Mszy św. porannej, aż do wieczornej liturgii.

W piątek o 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Od przyszłej niedzieli, podczas nabożeństwa Gorzkich Żali, słuchać będziemy kazań pasyjnych, które w tym roku będzie głosił ks. prof. Jacek Kempa, dziekan Wydziału Teologicznego UŚ.

Podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będziemy się modlili za zmarłych zalecanych. Zalecki można składać w zakrystii i w kancelarii.

Jak co roku w Wielkim Poście, po naszej parafii będą peregrynowały relikwie św. o. Pio. Chętnych na przyjęcie relikwii prosimy o zapisy w zakrystii.

Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na potrzeby parafii, a także za te przelane na konto parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie jałmużną postną.

Życzymy wszystkim Parafianom radosnego świętowania niedzieli, dobrego tygodnia i odważnego rozpoczęcia zbawiennego czasu Wielkiego Postu.