OGŁOSZENIA PARAFIALNE VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Dziś rozpoczynamy tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo przygotowujące nas do przeżywania Wielkiego Postu. Zapraszamy więc na adorację Najświętszego Sakramentu dziś od. 13.00 aż do Nieszporów, a także jutro i we wtorek od Mszy św. porannej aż do 18.00.
Dziś rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i danie o tym świadectwa przez wpis w Księdze Trzeźwościowej.

W poniedziałek na Mszę św. o 18.00, a potem na spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

W środę 26 lutego rozpoczyna się Wielki Post. Na Mszach świętych przyjmiemy znak posypania głów popiołem, aby w ten sposób dać wyraz naszej postawie i dziełom pokutnym podejmowanym w tym szczególnym czasie. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, o 17.00 i dodatkowo o 19.00. W tym dniu obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość. Środa Popielcowa rozpoczyna kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy do podejmowania postów, wyrzeczeń i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia.

W środę na 16.30 zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W piątek o 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich, a wieczorem o 19.00 czuwanie modlitewne z Grupą Modlitewną św. o. Pio.

Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywali od niedzieli 8 marca do środy 11 marca. Będą to rekolekcje ewangelizacyjne.

W Wielkim Poście po naszej parafii będą peregrynowały relikwie św. o. Pio. Chętnych na przyjęcie relikwii prosimy o zapisy w zakrystii.

Grupy Duszpasterskie:
Oaza młodzieżowa zaprasza w piątek na Mszę wieczorną i spotkanie w salkach.
Ministranci mają zbiórkę w sobotę o 9.00
Dzieci Maryi zapraszają na spotkanie w sobotę o 9.30

Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na potrzeby parafii, a także za te przelane na konto parafii, a przeznaczone na remont naszego Domu Parafialnego. Dziękujemy też tym, którzy pomogli w wykonywanych pracach renowacyjnych. Nadal prosimy o taką pomoc codziennie od 9.00.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie jałmużną postną.

Życzymy wszystkim Parafianom radosnego świętowania niedzieli, dobrego tygodnia i odważnego rozpoczęcia zbawiennego czasu Wielkiego Postu.