OGŁOSZENIA PARAFIALNE X Niedziela Zwykła 6.06.2021

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

Na 16.00 zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory z procesją teoforyczną.

W tygodniu nabożeństwo oktawy Bożego Ciała z procesją przeżywać będziemy do czwartku, zawsze po Mszy św. wieczornej.

Nadal obowiązują nas limity osób obecnych jednocześnie w kościele. W tę ograniczoną liczbę nie wliczają się jednak osoby zaszczepione, ale w razie potrzeby, muszą poświadczyć ten fakt stosownym dokumentem.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia procesji Bożego Ciała. Dziękujemy strażakom, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo, budującym ołtarze, niosącym baldachim, rodzicom i dzieciom komunijnym, sypiącym kwiaty, wszystkim którzy troszczyli się o przyozdobienie naszego kościoła i którzy odświętnie przybrali swoje domy, naszym organistom, służbie liturgicznej i wszystkim dającym świadectwo żywej wiary. Bóg zapłać!

W poniedziałek o 19.00 w domu katechetycznym, spotkanie uczestników wrześniowej pielgrzymki do Włoch.

W środę po Mszy św. wieczornej, także w domu katechetycznym, spotkanie uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

W piątek w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa na Mszach św. odmówimy modlitwę odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Grupy duszpasterskie:

W sobotę o 9.00 zbiórka ministrantów. Zapraszamy także kandydatów, chłopców po I Komunii św., którzy chcieliby podjąć zaszczytną służbę przy ołtarzu.

W sobotę o 9.30 spotkanie Dzieci Maryi.

W sobotę, w bazylice w Panewnikach, o godz. 10.00, święcenia kapłańskie przyjmie nasz parafianin diakon Tarsycjusz, a w niedzielę 13 czerwca o godz. 12.00 odprawi w naszym kościele swoją Mszę św. prymicyjną. Przeżyjmy to wydarzenie jako święto całej naszej wspólnoty.

Zachęcamy do codziennego nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej nowej kaplicy.

Obchody liturgiczne tygodnia:

– wtorek – wspomnienie św. Jadwigi królowej

– piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Rada Parafialna podjęła uchwałę w sprawie wymiany źródła ciepła dla naszego kościoła. Po wymianie kotła węglowego, której musimy dokonać w najbliższym czasie, zostanie założony kocioł gazowy. Będzie to wymagało wykonania przyłącza i przystosowania kotłowni. Czekają nas więc kolejne prace remontowe.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby Wydziału Teologicznego UŚ. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

Wszystkim życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli, zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego, pomyślnego tygodnia.