OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVI Niedziela Zwykła 23.07.2023

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kalwarię Piekarską.

Obchodzimy dziś II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka.

Na 16.00 zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory.

We wtorek wspominać będziemy św. Krzysztofa, patrona kierowców, dlatego w najbliższą sobotę 29 lipca po Mszy wieczornej i po każdej Mszy św. w niedzielę nastąpi błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Ofiary składane przy tej okazji będą przekazane ks. Waldemarowi Potrapelukowi, misjonarzowi w Zambii, na potrzeby transportowe misji.

W piątek o 18.00 w przeddzień wspomnienia św. Marty, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Koła Gospodyń Wiejskich z Paniówek.

Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – święto św. Jakuba Apostoła.

– środa – wspomnienie św. Joachima i Anny

– sobota – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na Kalwarię Piekarską.

Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

Wszystkim życzymy, spokojnej i świętej niedzieli i wszelkiej pomyślności w nowym tygodniu.

Ks. Marek Sówka, Proboszcz z Gierałtowic, zaprasza na pielgrzymkę na beatyfikację rodziny Ulmów w dniach w dniach 8-10 września. Koszt całkowity 500 zł. Nawiedzimy też następujące miejsca święte: Dębowiec, Miejsce Piastowe, Strachocina, Stara Wieś i Blizne szczegóły na plakatach, stronie internetowej naszej parafii i na kartkach z tyłu kościoła). Zapisy do końca lipca.

Józef Ulma, Wiktoria Ulma i ich dzieci: Stanisława (8 lat), Barbara (6 lat), Władysław (5 lat), Franciszek (4 lata), Antoni (3 lata), Maria (1 rok) oraz siódme dziecko (nienarodzone) zostali zamordowani przez Niemców za ukrywanie Żydów 24 marca 1944. Byli rolnikami – prowadzili kilkuhektarowe gospodarstwo w Markowej, wsi na Podkarpaciu, położonej ok. 10 km od Łańcuta. Ich egzekucja stała się symbolem martyrologii Polaków mordowanych za niesienie pomocy Żydom. Dziś w miejscowości znajduje się Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. Oficjalne uroczystości beatyfikacyjne  odbędą się 10 września 2023 roku w Markowej. To pierwszy raz w historii Kościoła, gdy do godności błogosławionych zostanie wyniesiona cała rodzina.

Jeżeli ktoś chciałby powierzyć intencje mszalne do odprawienia podczas urlopu, to bardzo proszę to uczynić do 6 sierpnia. Bóg zapłać!

Emeryci, dzieci i studenci wyjeżdżający na wycieczkę we wtorek do Ołomuńca i Ostrawy proszę by wzięli dokumenty uprawniające do zniżek /legitymacje, dowody osobiste/.

Dobrej niedzieli i spędzonego blisko Boga tygodnia.

Ks. Sebastian