OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2019

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.
Zapraszamy dziś na Nieszpory niedzielne o 16.00.

We wtorek rozpocznie się październik, miesiąc w którym zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe – w tygodniu o 17.30, a w niedziele w miejsce Nieszporów. Grupy Duszpasterskie zachęcamy do przygotowania rozważań różańcowych i wpisania terminów na listę w zakrystii.

W środę na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. a potem na spotkanie przy stole naszych seniorów, emerytów i rencistów. Od 16.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci. Także w środę przed nabożeństwem różańcowym poświęcimy różańce dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota nowego miesiąca.
W czwartek po Mszy św. wieczornej w salkach katechetycznych będzie możliwość skorzystania z Poradni Życia Rodzinnego.
Także w czwartek zapraszamy na godz. 19.00 na spotkanie z p. Kajetanem Rajskim, redaktorem naczelnym kwartalnika Wyklęci i prezesem wydawnictwa Miles. Temat wykładu: Żołnierze wyklęci – bohaterowie naszej wolności. Więcej informacji na plakacie.
W piątek o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Od 17.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci komunijne. Potem o 18.00 w ich intencji Msza św., na którą zapraszamy też młodzież naszej parafii.
O 19.00 w kościele Godzina Modlitewna – Lectio Divina z Ewangelią niedzieli. Młodzież zaprosi nas na adorację w przyszłym tygodniu.
W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.

Obchody liturgiczne:
– poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima
– wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
– środa – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
– piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

Grupy duszpasterskie:
Wspólnota Dorosłych zaprasza na Mszę św. wieczorną w poniedziałek i na spotkanie formacyjne.
Oazę Młodzieżową zapraszamy na Mszę św. w piątek i modlitewne czuwanie.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę na Mszy św. porannej i na wspólnym śniadaniu.

Można już opłacać prenumeratę Gościa Niedzielnego za IV kwartał. Prosimy też o uzupełnienie wpłat za III kwartał.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, wszelką pomoc i dzisiejszą ofiarę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

Wszystkim życzymy świętej niedzieli i pomyślnego tygodnia.