OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVII Niedziela Zwykła 2.10.2022

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe na godz. 16.00.

W tygodniu na Nabożeństwa Różańcowe zapraszamy o godz. 17.30. Nie tylko zapraszamy, ale usilnie wzywamy do tej modlitwy, zwłaszcza przeżywanej wspólnotowo.

W poniedziałek na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. Podczas Mszy św. złożą oni deklaracje gotowości podjęcia przygotowania do sakramentu. Zachęcamy parafian do podjęcia modlitwy duchowej adopcji kandydata do bierzmowania. W koszyku przy obrazie MB Fatimskiej znajdą się kartki z imionami kandydatów, zachęcamy, aby modlić się za nich codziennie dziesiątką Różańca i modlitwą Pod Twoją obronę.

W środę o godz. 8.00 odprawiona zostanie Msza św. za naszych Seniorów, emerytów i rencistów. Po Mszy św. zapraszamy ich na spotkanie w salkach katechetycznych. Na Mszy św. o godz. 17.00 zostaną poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a rodzice złożą deklaracje przygotowania swoich dzieci.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek nowego miesiąca.

W piątek o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Od 17.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci komunijne. Potem o 18.00 w ich intencji oraz ich rodziców zostanie odprawiona Msza św.

O 19.00 w kościele Godzina Modlitewna – czuwanie ze Wspólnotą Dorosłych i Zespołem Młodzieżowym.

Obchody liturgiczne:

– wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

– środa – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

– piątek – wspomnienie MB Różańcowej

Grupy duszpasterskie:

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 9.30

Prenumeratorów Gościa Niedzielnego prosimy o wpłaty za IV kwartał.

Na stoliku z tyłu kościoła jest także dostępny (w cenie 12 zł) specjalny numer GN o historii kultu Miłosierdzia Bożego.

Organizujemy wycieczkę dla dzieci, młodzieży i dorosłych pod hasłem Perły Śląska w otoczce złotej polskiej jesieni. Zwiedzimy z przewodnikiem zamki i pałace Opolszczyzny. Zobaczmy Brzeg, Niemodlin, zamek Joanny Schaffgotsch w Kopicach i kilka innych atrakcji. Będzie czas na refleksję, ale i dobrą zabawę. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Bliższe informacje na stronie internetowej. Plan jest także na kartach z tyłu kościoła. Serdecznie zapraszamy.

Na plakacie i na ulotkach znajdziemy zaproszenie Wspólnoty Galilea na rekolekcje w Wiśle. Więcej o tym jeszcze za tydzień.

Na plakacie i ulotkach znajdziemy też informację o zbiórce elektroodpadów.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i dzisiejszą kolektę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

Wszystkim życzymy radosnej i pogodnej niedzieli i pomyślnego tygodnia.