OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVII Niedziela Zwykła – 7 październik 2018

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, zwłaszcza na remont dachu kościoła.
Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe na godz. 16.00.
W tygodniu na Nabożeństwa Różańcowe zapraszamy o godz. 17.30. Ojciec Święty apeluje, aby w tym miesiącu modlić się za cały Kościół, dołączając do Różańca m.in. modlitwę do św. Michała Archanioła. My chcemy w tym tygodniu modlić się także za dzieci naszej parafii, aby wzrastały w mądrości, łasce i zdrowiu. Zapraszamy więc szczególnie wszystkie dzieci, rodziców i dziadków.
W poniedziałek na 19.00 zapraszamy do kościoła kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
We wtorek o 19.00 pierwsza katecheza dorosłych. Zapraszamy w tym roku na cykl katechez o wyznaniu wiary. Tematy kolejnych spotkań znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej parafii.
W środę po Mszy św. szkolnej i Różańcu spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
W piątek na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paniówkach, z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W piątek na 19.00 zapraszamy na Lectio Divina z Ewangelią przyszłej niedzieli.
Sobota będzie trzynastym dniem miesiąca. Nabożeństwo różańcowe odprawimy o zwykłej porze, a procesja z figurą MB Fatimskiej będzie miała miejsce po zakończeniu Mszy św. Zachęcamy, aby na procesję przynieść świece.
Obchody liturgiczne:
– sobota – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
Grupy duszpasterskie:
Spotkanie Oazy Młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 9.30

Prenumeratorów Gościa Niedzielnego prosimy jeszcze o wpłaty za IV kwartał.
Cieszymy się nowym nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej. Pan Aleksander Ciba był już szafarzem w parafii w Kochłowicach, a od zeszłego roku zamieszkał w Paniówkach i będzie posługiwał w naszej parafii.
Dzisiaj w liturgię słowa czynnie włączyli się dorośli lektorzy. Chcemy, żeby stało się to zwyczajem parafii, tak aby słowo Boże było czytane godnie i aby w liturgię włączało się jak najwięcej parafian. Z tyłu kościoła na stoliku, znajduje się lista lektorów następnej niedzieli. Zapraszamy chętnych, aby zgłosili tam swoją gotowość uczestnictwa w posłudze słowa. Na stronie internetowej parafii zamieszczone są teksty liturgii słowa najbliższej niedzieli, aby można było przygotować się do czytania.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i dzisiejsza kolektę na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na budowę kościoła w Tychach Mąkołowcu. Będziemy też przeżywać Dzień Papieski, dlatego przed kościołem będzie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzież oazowa zaprosi nas natomiast na kremówki.
W związku z zakończeniem prac przy urządzeniach wentylacyjnych wewnątrz kościoła bardzo prosimy o pomoc w odkurzaniu lamp, ławek i ołtarzy. Od poniedziałku po 2-3 osoby np. z grup modlitewnych. Sprzątanie chcemy przeprowadzić codziennie od godz. 8.00.

Wszystkim życzymy radosnej i pogodnej niedzieli i pomyślnego tygodnia.

Zapraszamy wiernych do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. W pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 350 osób. Będą im towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Więcej szczegółów na stronie: http://www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,210
 Rekolekcje dla maturzystów odbędą się w Częstochowie w dwóch terminach: 9–11 listopada br. i 23–25 listopada br. Katecheci zgłaszają uczestników wypełniając formularz dostępny na stronie: http://mlodzidlamlodych.pl/rekolekcje-dla-maturzystow-2018/, po czym otrzymują maila zwrotnego ze szczegółowymi informacjami.