OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX Niedziela Zwykła 24.10.2021

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje.

Zapraszamy dziś na godz. 15.30, na Koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu połączonych chórów, solistów i orkiestry. Po koncercie, który będzie też naszym czasem naszej modlitwy i nabożeństwem, odmówimy dziesiątkę różańca.

W tygodniu nabożeństwo różańcowe o 17.30.

W przyszłym tygodniu będziemy się modlić Różańcem za zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Liturgicznej w salkach.

W piątek wraz z Grupą Modlitewną św. o. Pio. zapraszamy na modlitewne czuwanie o godz. 19.00.

Obchody liturgiczne:

– czwartek – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza

– sobota – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Katowicach

Grupy duszpasterskie:

Wspólnota Dorosłych zaprasza na Mszę św. wieczorną w poniedziałek i na spotkanie formacyjne.

Ministranci mają zbiórkę w sobotę o 9.00.

Dzieci Maryi spotkają się w sobotę o 9.30

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za pomoc i za dzisiejszą ofiarę na misje. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Intencje Mszalne jubileuszowe na przyszły rok można jeszcze zamawiać w tym tygodniu w godzinach kancelaryjnych.

W piątek po południu od 15.30 do 19.00 i w sobotę od 11.00 do 14.30 można będzie zamawiać intencje mszalne na przyszły rok za zmarłych. Będą one przyjmowane w Domu Katechetycznym, w którym jest więcej miejsca i czekający będą mogli usiąść.

Zwyczajem lat poprzednich można rezerwować miejsca w ławkach na dwie niedzielne Msze św. Można to zrobić w kancelarii, albo w zakrystii podając dokładne dane: imię, nazwisko i koniecznie nr ławki. Ofiara przy tym składana, będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.

Wspólnota oazowa z Knurowa zaprasza młodzież na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w sobotę 30 października. Wspólne świętowanie rozpocznie się Mszą św. w kościele MB Częstochowskiej o godz. 18.00. Po Mszy będzie miała miejsce adoracja, a potem wspólna zabawa. Uczestnicy proszeni są o przebranie przypominające postać wybranego świętego. Koszt uczestnictwa 10 zł. Na stoliku przy wyjściu z kościoła chętni znajdą kod QR, przez który można zgłosić się do udziału. Serdecznie zapraszamy naszą młodzież.

Wszystkim życzymy świętej niedzieli, dobrego wypoczynku i pomyślnego tygodnia.