OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Na 16.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

W tygodniu nabożeństwo różańcowe o 17.30. Od przyszłego poniedziałku będziemy się modlić Różańcem za zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

W piątek o 19.00 modlitewne czuwanie Lectio Divina.

W sobotę 31 października o 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych kapłanów pochodzących z Paniówek i posługujących w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały nieba i przypomina o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy są dla nas wzorami i orędownikami. Msze święte w tym dniu o 8.00, 10.30, 12.00 i o 16.30 (za zmarłych zalecanych). Wyjątkowo w tym roku nie będzie odprawiane nabożeństwo żałobne na cmentarzu. Prosimy, aby odwiedziny i modlitwę przy grobach naszych bliskich rozsądnie rozłożyć na całą oktawę Dnia Zadusznego.

Prosimy też o odpowiedzialne wyrzucanie segregowanych śmieci przy cmentarzu.

W kancelarii w godzinach urzędowania będą przyjmowane intencje jubileuszowe na przyszły rok. Nie ma potrzeby ustawiania się w kolejkach, bo ten okres przyjmowania rozciągniemy na dłuższy czas. Przy wizycie w kancelarii prosimy zachować dystans. W poczekalni niech znajdą się najwyżej 2 osoby! Od połowy listopada będziemy mogli zamawiać intencje za zmarłych, wtedy poinformujemy o miejscu ich przyjmowania.

Obchody liturgiczne:

  • środa – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza

  • piątek święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Katowicach

  • niedziela – Uroczystość Wszystkich Świętych

Grupy duszpasterskie:

Ministranci mają zbiórkę w sobotę o 9.00 w kościele.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i za dzisiejszą ofiarę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Na ten cel przeznaczymy też kolektę z Uroczystości Wszystkich Świętych.

Zwyczajem lat poprzednich można rezerwować miejsca w ławkach na dwie niedzielne Msze św. Można to zrobić w kancelarii, albo lepiej w zakrystii podając dokładne dane: imię, nazwisko i koniecznie nr ławki. Ofiara przy tym składana, będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.

Wszystkim życzymy świętej niedzieli, dobrego wypoczynku i pomyślnego tygodnia.

*****************************************************************************************

W myśl nowych rozporządzeń sanitarnych, w strefie „czerwonej” obowiązuje limit 1 osoby na 7 metrów kwadratowych podczas celebracji religijnych. Prosimy więc zachować odpowiedni dystans (nieco ponad 2 metry) w kościele podczas sprawowanej liturgii

i poza nią.

Powierzchnia naszego kościoła wraz z salką, chórem i przedsionkami daje nam możliwość uczestnictwa 70 osób w liturgii w kościele

+ osoby stojące w przepisanym rozproszeniu na dworze .

Obowiązkiem jest też zakrywanie ust i nosa.