OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX Niedziela Zwykła – 27.10.2019

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Zapraszamy dziś na godz. 15.00, na Koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu Chóru Cecylia i solistów.

W tygodniu nabożeństwo różańcowe o 17.30, aż do czwartku. Od soboty będziemy się modlić Różańcem za zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.
W środę okazja do spowiedzi od 16.00, szczególnie dla dzieci.
W czwartek okazja do spowiedzi od 17.00.
Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna w następny czwartek 7 listopada.

W pierwszy piątek nowego miesiąca przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały nieba i przypomina o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy są dla nas wzorami i orędownikami. Msze święte w tym dniu o 8.00, 10.30, 12.00 i o 15.00 (za zmarłych zalecanych). O godz. 14.15 zostanie odprawione Nabożeństwo Żałobne na cmentarzu. Na 21.00 zapraszamy na modlitwę różańcową przy krzyżu na cmentarzu.
Msza św. o godz. 8.00 będzie sprawowana w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 12.00 w int. dzieci komunijnych i ich rodziców, o 12.00 odprawimy też Mszę św. za zmarłych kapłanów.
W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.
Także w sobotę (wyjątkowo) odwiedzimy naszych chorych parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy wiernych do uzyskiwania odpustu za zmarłych od południa Uroczystości Wszystkich Świętych przez nawiedzenie kościoła i zwykłe warunki odpustu, a potem do 8 listopada, przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

Obchody liturgiczne:
– poniedziałek – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza
– środa – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Katowicach
– piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych.
– sobota – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Grupy duszpasterskie:
Ministranci mają zbiórkę w sobotę o 9.00.
W Dzień Zaduszny nie będzie spotkania Dzieci Maryi.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, za pomoc w pracach przy obejściu kościoła i za dzisiejszą ofiarę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Na ten cel przeznaczymy też kolektę z Uroczystości Wszystkich Świętych. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na renowację katowickiej katedry.
Zwyczajem lat poprzednich można rezerwować miejsca w ławkach na dwie niedzielne Msze św. Można to zrobić w kancelarii, albo w zakrystii podając dokładne dane: imię, nazwisko i koniecznie nr ławki. Ofiara przy tym składana, będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.

Wszystkim życzymy świętej niedzieli, dobrego wypoczynku i pomyślnego tygodnia.