OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX Niedziela Zwykła – 28 październik 2018

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i remont dachu kościoła.
Zapraszamy dziś na nabożeństwo różańcowe o 16.00.
W tygodniu nabożeństwo różańcowe o 17.30, aż do środy. Od piątku będziemy się modlić Różańcem za zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.
W środę okazja do spowiedzi od 16.00 szczególnie dla dzieci.
W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały nieba i przypomina o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy są dla nas wzorami i orędownikami. Msze święte w tym dniu o 8.00, 10.30, 12.00 ( za zmarłych kapłanów) i o 15.00 (za zmarłych zalecanych). O godz. 14.15 zostanie odprawione Nabożeństwo Żałobne na cmentarzu. Na 21.00 zapraszamy na modlitwę różańcową przy krzyżu na cmentarzu.
Zachęcamy wiernych do uzyskiwania odpustu za zmarłych od południa Uroczystości Wszystkich Świętych przez nawiedzenie kościoła i zwykłe warunki odpustu, a potem do 8 listopada, przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

W tym tygodniu przypadają też I czwartek, I piątek i I sobota nowego miesiąca.
Ze względu na święto Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna w następny czwartek 8 listopada.
W piątek o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
Dzieci komunijne zapraszamy do spowiedzi od godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w ich intencji. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy też młodzież naszej parafii. O 19.00 w kościele pierwszopiątkowe czuwanie modlitewne.
W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.

Obchody liturgiczne:
– wtorek – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Katowicach
– czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych.
– piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Grupy duszpasterskie:
Młodzież oazową zapraszamy na Mszę św. w piątek i na wieczorne czuwanie.
Ministranci mają zbiórkę w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi zapraszają w sobotę na Msze św. poranną i na wspólne śniadanie.
Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, każde wsparcie i dzisiejszą ofiarę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Na ten cel przeznaczymy też kolektę z Uroczystości Wszystkich Świętych. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na renowację katowickiej katedry.
Zwyczajem lat poprzednich można rezerwować miejsca w ławkach na dwie niedzielne Msze św. Można to zrobić w kancelarii, albo w zakrystii podając dokładne dane: imię, nazwisko i koniecznie nr ławki. Ofiara przy tym składana, będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.
Intencje mszalne za zmarłych na przyszły rok będą przyjmowane w kancelarii od piątku 2 listopada. W tym dniu kancelaria będzie czynna od 7.00 do 17.30.
Wszystkim życzymy świętej niedzieli, dobrego wypoczynku i pomyślnego tygodnia.
Intencja Żywego Różańca w nowym miesiącu: Za zmarłych naszych parafian.

Zachęcamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. W pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 350 osób. Będą im towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Udział w pielgrzymce potwierdzili Ksiądz Arcybiskup i Ksiądz Biskup Marek. Więcej szczegółów na stronie: http://www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,210