OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXI Niedziela Zwykła 30.10.2022

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Zapraszamy dziś na 16.00 na nabożeństwo różańcowe.

Jeszcze w poniedziałek Różaniec o godz. 17.30.

We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały nieba i przypomina o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy są dla nas wzorami i orędownikami. Msze święte w tym dniu o 8.00, 10.30, 12.00 i o 15.00 (za zmarłych zalecanych). O godz. 14.15 zostanie odprawione Nabożeństwo Żałobne na cmentarzu. Na 20.00 zapraszamy na modlitwę różańcową przy krzyżu na cmentarzu. Także w środę i w następne dni będziemy się modlili Różańcem za zmarłych zalecanych, codziennie o 17.30.

Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

W środę w Dzień Zaduszny zostanie odprawiona dodatkowa Msza św., o godz. 8.00. Naszych Seniorów, emerytów i rencistów także na tę Mszę św. zapraszamy, a potem na poczęstunek w salkach.

W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. w intencji czcicieli NSPJ o godz. 6.30. Od godz. 8.00 będziemy odwiedzać naszych chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Także w piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców, przedtem od 17.00 okazja do spowiedzi. Na 19.00 w piątek zapraszamy na modlitewne czuwanie ze Wspólnotą Dorosłych i zespołem młodzieżowym.

W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.

Zachęcamy wiernych do uzyskiwania odpustu za zmarłych od południa Uroczystości Wszystkich Świętych przez nawiedzenie kościoła i zwykłe warunki odpustu, a potem do 8 listopada, przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

Prosimy też o właściwe segregowanie śmieci pochodzących z cmentarza i nie wrzucanie sztucznych kwiatów do pojemnika z plastikami.

Obchody liturgiczne:

– wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych.

– środa – wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych

  • piątek– wspomnienie św. Karola Boromeusza.

  •  

Grupy duszpasterskie:

Dzieci Maryi po Mszy św. porannej w sobotę spotkają się na wspólnym śniadaniu.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i za dzisiejszą ofiarę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Na ten cel przeznaczymy też kolektę z Uroczystości Wszystkich Świętych. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na renowację krypty katowickiej katedry.

W godzinach pracy kancelarii parafialnej można zmawiać Msze święte jubileuszowe na przyszły rok, a w piątek od 15.30 do 19.00 i w sobotę od 9.00 do 12.00 także Msze św. za zmarłych.

Zwyczajem lat poprzednich można rezerwować miejsca w ławkach na dwie niedzielne Msze św. Można to zrobić w kancelarii, albo w zakrystii podając dokładne dane: imię, nazwisko i koniecznie nr ławki. Ofiara przy tym składana, będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli, świętego skupienia w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień zaduszny, dobrego wypoczynku i pomyślnego tygodnia.