OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXI Niedziela Zwykła 31.10.2021

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Zapraszamy dziś na 16.00 na ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe. Jutro będziemy się modlić Różańcem za zmarłych zalecanych podczas nabożeństwa na cmentarzu, a od wtorku w kościele o 17.30.

Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały nieba i przypomina o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy są dla nas wzorami i orędownikami. Msze święte w tym dniu o 8.00, 10.30, 12.00 i o 15.00 (za zmarłych zalecanych). O godz. 14.15 zostanie odprawione Nabożeństwo Żałobne na cmentarzu. Na 20.00 zapraszamy na modlitwę różańcową przy krzyżu na cmentarzu.

We wtorek w Dzień Zaduszny zostanie odprawiona dodatkowa Msza św., o godz. 8.00.

W środę na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. naszych Seniorów, emerytów i rencistów.

W czwartek zapraszamy na kolejną Katechezę Dorosłych, tematem tego będzie pytanie: Czy Kościół jest potrzebny do zbawienia?

Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna w czwartek po Mszy św. wieczornej.

W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. w intencji czcicieli NSPJ o godz. 6.30. Od godz. 8.00 będziemy odwiedzać naszych chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Także w piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców, przedtem od 17.00 okazja do spowiedzi.

W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.

Zachęcamy wiernych do uzyskiwania odpustu za zmarłych od południa Uroczystości Wszystkich Świętych przez nawiedzenie kościoła i zwykłe warunki odpustu, a potem do 8 listopada, przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

Prosimy też o właściwe segregowanie śmieci pochodzących z cmentarza i nie wrzucanie sztucznych kwiatów do pojemnika z plastikami.

Obchody liturgiczne:

– poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych

– wtorek – wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych

– czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza

Grupy duszpasterskie:

Ministranci mają zbiórkę w sobotę o 9.00.

Dzieci Maryi po Mszy św. porannej w sobotę spotkają się na wspólnym śniadaniu.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i za dzisiejszą ofiarę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Na ten cel przeznaczymy też kolektę z jutrzejszej Uroczystości Wszystkich Świętych. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na renowację krypty katowickiej katedry.

Zwyczajem lat poprzednich można rezerwować miejsca w ławkach na dwie niedzielne Msze św. Można to zrobić w kancelarii, albo w zakrystii podając dokładne dane: imię, nazwisko i koniecznie nr ławki. Ofiara przy tym składana, będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli, świętego skupienia w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień zaduszny, dobrego wypoczynku i pomyślnego tygodnia.