OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIV Niedziela Zwykła – 24.11.2019

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, w szczególności na funkcjonowanie archiwum i muzeum.
Dziś uroczystość Chrystusa Króla, odpust w katowickiej katedrze i możliwość uzyskania odpustu zupełnego przez pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Akt poświęcenia odmówimy wspólnie na nieszporach niedzielnych dziś o godz. 16.00.
W naszej parafii przeżywamy dziś 83 rocznicę poświęcenia kościoła.

W piątek na 19.00 zapraszamy na modlitewne czuwanie z Grupą Modlitewną św. o. Pio.

Za tydzień w niedzielę początek Adwentu, będzie to Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania adwentowych postanowień abstynenckich, które można zadeklarować w Księdze Trzeźwości.

Obchody liturgiczne:
– sobota – święto św. Andrzeja Apostoła.

Grupy duszpasterskie:
Oaza Młodzieżowa spotyka się w piątek po Mszy św. wieczornej.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi spotykają się o 9.30

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i dzisiejsze ofiary na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

W zakrystii można potwierdzać prenumeraty czasopism na przyszły rok (Słowo wśród nas – 71,50 zł, Różaniec – 62 zł, Głos O. Pio – 47 zł. Do końca listopada zamkniemy listy i złożymy zamówienia.

Gmina Gierałtowice, GOK w Gierałtowicach oraz KGW z Paniówek zapraszają wszystkie dzieci na spotkanie z Mikołajem oraz Jarmark Świąteczny, który odbędzie się za tydzień, w niedzielę 1 grudnia, w Parku Joanny w Paniówkach, w godzinach od 15:00-18:00. Szczegóły na plakatach.

Ksiądz Arcybiskup odprawi Mszę św. w intencji wszystkich górników oraz ich rodzin w kościele św. Marii Magdaleny w Bielszowicach. Transmisja w TV Polonia w niedzielę 1 grudnia br. o godz. 13.00.
Z kolei bp Grzegorz Olszowski będzie przewodniczył Eucharystii „barbórkowej” w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Jastrzębiu Zdroju (Bzie Zameckie), również w niedzielę 1 grudnia br. o godz. 9.00. Transmisja w Programie 1 Polskiego Radia.

Serdecznie zapraszamy parafian na film pt. Nieplanowane w kinie w Knurowie. Film będzie wyświetlany przez tydzień od 29 listopada do 6 grudnia każdego dnia o godz. 20.00. Rezerwacja biletów w kasie kina.

Wszystkim życzymy radosnej, bogatej w duchowe przeżycia niedzieli i owocnego tygodnia.