Pielgrzymka wyruszyła ze Skarżyc w sobotę 25 czerwca przy upalnej pogodzie. W tropikalnych warunkach dotarła do Leśniowa.

A było tak… prezentacja

26 czerwca w niedzielę, po Mszy św. w Sanktuarium Leśniowskim, pielgrzymi podążyli w kierunku Olsztyna. Przystanki w Ostrężniku i przy źdródłach Zygmunta wystawiły pątników na przygodę z uderzeniem gwałtownej burzy. Z Siedlca do Zrębic płynęliśmy z prądem. Potem było już tylko lepiej i do Olsztyna dotarliśmy (prawie) suchą nogą.

27 czerwca ostatni etap z Olsztyna na Jasną Górę, to był właściwie jeden skok. Poniewierani przez biednego życiowego frustrata, odmówiliśmy Anioł Pański na początku Alei NMP. O 14.30 w kaplicy Cudownego Obrazu sprawowana była Msza św. za Parafian, a potem na wałach przeżyliśmy Drogę Krzyżową. Do Paniówek ruszyliśmy po Apelu jasnogórskim. Parafia powitała pielgrzymów biciem dzwonów i modlitwą.

W przyszłym roku będzie nas więcej… zwłaszcza młodzież zapraszamy!

Tak było w 2015 roku :)))

Kategorie: Pielgrzymki