W piątek 11 marca, z inicjatywy p. Sołtysa odbyło się zebranie przedstawicieli Rady Sołeckiej i organizacji społecznych w sprawie pomocy uchodźcom z Ukrainy, którzy dotarli już do Paniówek.

Ze względu na to, że wciąż pojawiają się nowe potrzeby, polecamy stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/paniowkidlaukrainy/ , gdzie znajdziemy aktualne ogłoszenia.

Ponadto udostępnimy nasze konto parafialne na wpłaty, które pozwolą sfinansować to wszystko, co pojawia się jako aktualna potrzeba. Często trzeba będzie po prostu zrobić jakieś pilne zakupy. Prosimy, aby koniecznie w tytule przelewu wpisać hasło: UCHODŹCY, aby te ofiary mogły być kierowane zgodnie z przeznaczeniem i intencją ofiarodawców. Będziemy nimi dysponować w porozumieniu z naszym zespołem charytatywnym i przedstawicielami Samorządu.

Dodatkowo, od poniedziałku na stoliku z tyłu kościoła będzie stała skarbonka z napisem: UCHODŹCY. Ofiary tam składane będą miały to samo przeznaczenie.

Ks. Sebastian prosi też o zbiórkę dla księży Łukasza i Mateusza Grochli, którzy pracują w Krzemieńcu i Skole na Ukrainie, a którzy pod koniec tygodnia organizują transport zebranych darów. Informacja na Facebooku: https://www.facebook.com/sebastian.heliosz/posts/10216398493993314