Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego i naszą parafialną uroczystość – odpust ku czci św. Urbana.

Możemy dziś zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu, albo nawiedzenie naszego kościoła i spełnienie zwykłych warunków odpustu (godne przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca św.)

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Na 16.00 zapraszamy dziś na Nabożeństwo majowe.

W tygodniu nabożeństwa majowe odprawiamy o 17.30.

We wtorek o 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. św. Jana Pawła II, z okazji patronalnego święta.

W czwartek zapraszamy na kolejną Katechezę Dorosłych. Będzie to polemika z Dlaczego nie jestem chrześcijaninem Bertranda Russell`a.

Od przyszłej niedzieli chcemy rozpocząć w naszej parafii rekolekcje Oddanie 33. Jest to forma indywidualnego przeżywania ćwiczeń duchowych, które po 33 dniach zakończą się zawierzeniem Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Stanie się to w sobotę 29 czerwca w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Pomocą do prowadzenia ćwiczeń jest specjalnie dla naszej diecezji przygotowana książka, którą można nabyć w zakrystii i kancelarii w cenie 35 zł. Jeśli ktoś woli, może korzystać z tych samych treści na stronach internetowych. W przyszłą niedzielę zostaniemy wprowadzeni w tematykę i sposób przeżywania rekolekcji.

Obchody liturgiczne:

– poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

– wtorek – wspomnienie św. Jana Nepomucena

– czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

– niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy

W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Plan pielgrzymki dostępny jest na plakatach.

Wspólnota Dorosłych zaprasza na Mszę św. wieczorną w poniedziałek i na spotkanie formacyjne.

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00

Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 9.30

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.

Wszystkim życzymy duchowych owoców odpustu, błogosławionej niedzieli, a potem udanego tygodnia.