PLAN DO ŚCIĄGNIĘCIA – PLIK PDF

Dzień I

Wyjazd z Paniówek o godzinie 03.00 w nocy z 9.08 na 10.08.

Przejazd do Egeru – spacer po zabytkowej części miasta Bazylika, Minaret, Zamek egerski, Kościół Minorytów, Liceum.

Miasto jest znane ze źródeł termalnych i słynnego egerskiego wina. Odwiedzimy też Dolinę Pięknej Pani, gdzie znajdują się winiarnie i piwnice lokalnych producentów wina. Przejazd do Debreczyna, węgierska uroczysta kolacja czardzie przy kieliszku wina i ludowej muzyce .

Nocleg w okolicach Debreczyna,

Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie.

Przejazd do Sibiu – spacer po gotyckim Starym Mieście, gdzie można zobaczyć XVI-wieczny ratusz, Kościół Jezuitów, piękne saskie kamieniczki, najstarszy żelazny most w Rumunii – Most Kłamców, a także barokowy pałac Brukenthala, w którym znajduje się muzeum z bogatą kolekcją dzieł sztuki, Saska Katedra Panny Marii.

Przyjazd do hotelu w okolicach Sibiu. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień III

Śniadanie. Przejazd do Braszowa.

Po drodze zatrzymamy się w Sigishoarze – mieście wpisanym na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. XIV wieczne mury obronne, Kościół na Wzgórzu, Dom Drakuli, Wieża zegarowa i średniowieczna atmosfera miasta sprawiają, ze jest ono jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Rumunii.

Przyjazd do Braszowa – jednego z głównych miast Siedmiogrodu, słynny Czarny Gotycki Kościół- największa gotycka świątynia między Wiedniem a Stambułem. Pozostałości murów obronnych, Baszta tkaczy, kowali, Rynek. Cerkiew Narodzenia Matki Bożej, Dom Hirschera z 1554 roku.

Obiadokolacja Nocleg w okolicach Braszowa

Dzień IV

Śniadanie.

Zwiedzanie okolic Braszowa: (Burzenland) Prejmer- jeden z typowych średniowiecznych, chłopskich kościołów warownych zbudowanych przez ludność saską na wschodnich kresach Królestwa Węgier. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zamek chłopski w Rasnovie – jedna z najważniejszych twierdz Transylwanii.

Przejazd do Branu – domniemanej siedziby Vlada Drakuli, zwiedzanie zamku. Możliwość zakupu lokalnych produktów spożywczych i pamiątek.

Kolacja z ludową muzyką – wieczorek rumuński. Nocleg w okolicach Braszowie.

Dzień V

Śniadanie.

Przejazd do Sinaja – słynny, prawosławny monastyr nazwany tak na cześć klasztoru św Katarzyny na Gorze Synaj. Następnie odwiedzimy letnią rezydencję królów Rumunii u podnóży Gór Bucegi Pałac Peles. Architektura rezydencji nawiązuje do renesansu bawarskiego, wnętrza pałacowe są udostępnione do zwiedzania i można tam zobaczyć unikatową kolekcję szkła, sreber i zegarów.

Obiadokolacja i nocleg w okolicach Braszowa.

Dzień VI

Śniadanie.

Przejazd do Turdy i zwiedzie kopalni soli w Turdzie, która dziś jest wykorzystana w celach turystycznych i leczniczych. Następnie przejazd do Alba Iulia, zwiedzanie twierdzy Alba Carolina, Katedra Prawosławna i Katedra Katolicka św. Michała z XIII wieku. Pałac Książęcy, Kaplica Lazo, grób Izabelii Jagiellonki.

Obiadokolacja i nocleg w okolicach Cluj-Napoca

Dzień VII

Śniadanie.

Przejazd do Cluj-Napoca, zwiedzanie starego miasta, monumentalny Kościół Katolicki św. Michała z XV wieku, pałac Banffy, Kolegium Unitariańskie, Katedra greko-katolicka, Rumuński Teatr Narodowy, dom urodzenia króla Węgier Macieja Korwina.

Przejazd do Oradea Obiadokolacja, nocleg.

Dzień VIII

Śniadanie.

Zwiedzanie miasta Oradea. Teatr Narodowy zbudowany przez austriackich architektów, pasaż handlowy Hotelu Czarny Orzeł, Pałac Biskupi, Katedra greko-katolicka św Mikołaja, Plac Unii.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd w godzinach nocnych.

Cena 2885 PLN płatne na konto 91 1050 1214 1000 0090 8199 2167 oraz 165 EURO na realizacje programu zbierane przez pilota w autokarze

ZAPEWNIAMY:

•  przejazd autokarem WC, AC, barek  opłaty drogowe i parkingi
  •  7 noclegów
  •   7 śniadań i 5 obiadokolacji
  • 1 uroczysta kolacja z ludową muzyką na Węgrzech oraz 1 w Rumunii. bilety wstępu do wybranych obiektów
  • opiekę pilota/przewodnika
  • system słuchawkowy audio guides
  • ubezpieczenia KL i NNW
  • obowiązkowe opłaty na TFG i TFP