OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXII Niedziela Zwykła – 8.11.2020
7 listopada 2020 Ogłoszenia parafialne

Obchodzimy dziś dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

Na 16.00 zapraszamy na Różaniec.

W środę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę, w dniu państwowego Święta Niepodległości.

Od poniedziałku codziennie o 20.30 będziemy się modlili Różańcem w ważnych aktualnych intencjach. W piątek, w dzień fatimski Różaniec odmówimy w ramach wieczornego czuwania.

W piątek na 19.00 zapraszamy na Lectio Divina z Ewangelią niedzieli.

Przyszła niedziela będzie przeżywana jako Światowy Dzień Ubogich.

W myśl nowych rozporządzeń sanitarnych, obowiązuje limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych podczas celebracji religijnych. W naszym kościele mogą więc przebywać jedynie 32 osoby, nie licząc służby liturgicznej.

Wchodząc tylko głównymi drzwiami prosimy przerzucić białą kulkę do dzbanka. W ten sposób wchodzący będą wiedzieli, czy w kościele jest jeszcze wolne miejsce. Prosimy też o zachowanie dystansu, w czym pomogą oznaczone miejsca w ławkach.

Prosimy, aby dać pierwszeństwo tym, którzy zamówili intencję mszalną.

Przypominamy o ciągle aktualnej dyspensie ks. Arcybiskupa i zapraszamy do jednoczenia się w modlitwie za pośrednictwem transmisji internetowej.

Obowiązkiem jest też zakrywanie ust i nosa.

– poniedziałek – święto poświęcenia Bazyli Laterańskiej.

– wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego

– środa – wspomnienie św. Marcina z Tours

– czwartek – wspomnienie św. Jozafata.

– piątek – wspomnienie św. męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i dzisiejsze ofiary na renowację katedry. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary składane przelewami bankowymi i na czas kryzysowy prosimy o tę formę materialnego wsparcia dla parafii.

W zakrystii można potwierdzać prenumeraty czasopism na przyszły rok (nieco wyższe ceny: Różaniec – 70 zł, Głos O. Pio – 54 zł.) Do końca listopada zamkniemy listy i złożymy zamówienia.

Towarzystwo Przyjaciół Paniówek zaprasza do wzięcia udziału w konkursie własnoręcznie wykonanych szopek bożonarodzeniowych. Niezależnie od okoliczności konkurs zostanie przeprowadzony.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a potem udanego tygodnia.