Kancelaria parafialna jest urzędem. Funkcjonuje ona według zasad, które nas obowiązują i wypełnia normy prawa kanonicznego. Jeżeli ktoś prosi nas o jakikolwiek dokument, np. zaświadczenie, zostaje ono wystawione na podstawie istniejących zapisów w księgach parafialnych, w kartotece, albo na podstawie bezpośredniej wiedzy duszpasterza. Nie wystawiamy dokumentów na podstawie zasłyszanych opinii, albo np. solennych zapewnień zainteresowanego. Ponadto obowiązują nas przepisy RODO. Zamieszkanie na terenie katolickiej parafii nie jest jednoznaczne z przynależnością do Kościoła katolickiego.

Kto może być rodzicem chrzestnym?

Proszę sprawdzić tutaj.

Jeżeli ktoś nie spełnia kanonicznych warunków, albo nie ma związku z parafią (np. jest tylko zameldowany), prosimy żeby nie przychodził po zaświadczenia, których i tak nie możemy wystawić.

Świadectwa chrztu, bierzmowania i ślubu są wydawane tylko zgodnie z przepisami RODO.

Poza tym nie udzielamy nikomu informacji na podstawie kartoteki lub ksiąg parafialnych.

Nie ma w tym żadnej złośliwości, ani uporu, tylko prosta konsekwencja wynikająca z przepisów prawa kanonicznego i państwowego.

Kategorie: Aktualności