OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Adwentu 28.11.2021

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Dziś początek Adwentu, czasu radosnego oczekiwania na nadejście Zbawiciela. Podejmujemy w tym czasie postanowienia i ćwiczenia duchowe, aby naprawić nasze życie i tak przygotować drogę na Jego przyjście.

Zachęcamy szczególnie do zachowania trzeźwości, a nawet abstynencji od alkoholu. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest Księga Trzeźwości, w której można wpisywać swoje deklaracje.

Zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory o godz. 16.00.

Codziennie od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze św. roratnie. W poniedziałek, środę, czwartek i piątek wieczorem, a we wtorek i w sobotę rano.

W poniedziałek o 18.45 wykład pt. Zapobieganie przestępstwom przeciwko mieniu: kradzież, kradzież z włamaniem, rozbój, oszustwo. Zaproszenie kierujemy szczególnie do seniorów. Prowadzący – p. Kajetan Rajski, prawnik i dziennikarz. Wykład organizowany jest przez Stowarzyszenie Fidei Defensor.

W środę na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji naszych Seniorów. emerytów i rencistów.

Okazja do spowiedzi dla dzieci w środę od 16.00.

W czwartek po Mszy św. wieczornej w salkach katechetycznych będzie możliwość skorzystania z Poradni Życia Rodzinnego.

W czwartek na 19.15 zapraszamy na kolejną Katechezę Dorosłych. Tym razem temat prowokacyjny: Czy Jezus wiedział, że jest Bogiem?

W pierwszy piątek miesiąca o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii. Naszych chorych odwiedzimy raz jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, o ile będzie to możliwe. Na 17.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci komunijne, o 18.00 będzie Msza św. w ich intencji. O 19.00 wieczorne czuwanie modlitewne – Lectio Divina z Ewangelią II niedzieli Adwentu.

W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.

W sobotę, we wspomnienie św. Barbary, zapraszamy wszystkich górników, górników emerytów i ich rodziny na Mszę św., która będzie sprawowana w ich intencji o godz. 11.00.

Obchody liturgiczne:

– wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła

– piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

– sobota – wspomnienie św. Barbary

Grupy duszpasterskie:

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Dzieci Maryi spotkają się na Mszy św. porannej i potem na wspólnym śniadaniu.

Na stoliku z tyłu kościoła do nabycia będą świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny.

Podobnie jak w ubiegłym roku, przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa można składać dary – środki czystości i żywność. Polecamy tę sprawę ofiarności parafian. Zbiórka będzie trwała do 15 grudnia. Potem nasza Diakonia Charytatywna przygotuje paczki dla potrzebujących.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, wszelką pomoc i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta także na potrzeby parafii. Dzisiaj jeszcze przed kościołem zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Zbiórka jest ogólnopolska, ale zarządzenie otrzymaliśmy dopiero we wtorek, dlatego nie mogliśmy o tym uprzedzić. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie miała miejsce zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo.